Porażka i zwycięstwo juniorów z Motorem Lublin

Drużyny juniorskie Orląt rywalizowały dzisiaj ze zmiennym szczęściem z lubelskim Motorem. Juniorzy starsi przegrali z faworyzowanym przeciwnikiem 1:2, natomiast ich młodsi koledzy zanotowali identyczny wynik, ale na swoją korzyść.

Już w dziesiątej minucie meczu juniorów starszych Jakub Marciniak znalazł się w bardzo dobrej sytuacji po zagraniu Dominika Kuli, jednak przegrał pojedynek z golkiperem rywali. Zawodnicy Motoru najbardziej zagrażali bramce Orląt po stałych fragmentach gry. Dali tego dowód chociażby w 25. minucie, gdy po rzucie rożnym w polu karnym radzynian zrobiło się naprawdę gorąco. Dwanaście minut później po rozegraniu kombinacyjnego rzutu wolnego między Dominikiem Kulą i Piotrem Stańkowskim, drugi z wymienionych zawodników zdobył kapitalną bramkę z 25m. W drugiej połowie przyjezdni co jakiś czas stwarzali sobie dobre okazje i w 72. minucie napastnik gości pokonał Roberta Nowackiego po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w samej końcówce (86. minuta) drużyna z Lublina zdobyła zwycięską bramkę z rzutu wolnego. Jeszcze w doliczonym czasie gry Michał Latoch przymierzył głową po rzucie rożnym wykonywanym przez Rafała Zielińskiego, jednak do szczęścia brakowało kilku centymetrów. Piłka otarła się o słupek i opuściła boisko.

Pierwsza połowa spotkania juniorów młodszych rozpoczęła się od ataków gospodarzy, ale to goście objęli prowadzenie w 12. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony boiska i błędzie Roberta Nowackiego. Od tego momentu drużyna Orląt uzyskała dużą przewagę i szybko udokumentowała ją bramką Krystiana Łotysa po centrze Pawła Ananczika. W 33. minucie ci sami zawodnicy kolejno nie wykorzystali znakomitych szans, przegrywając pojedynki z golkiperem Motoru. Trzy minuty później byli już jednak znacznie skuteczniejsi. W zamieszaniu podbramkowym Łotys podał do Ananczika, który zanotował zwycięskie trafienie. Druga połowa upłynęła pod dyktando gości, lecz między słupkami kapitalnie spisywał się Robert Nowacki (m.in. obronił rzut karny w 65. minucie).