Juniorzy starsi lepsi od Stali Kraśnik, porażka juniorów młodszych w Lublinie

Z różnymi skutkami walczyły w weekend o punkty drużyny juniorskie Edmunda Koperwasa. Starsza z ekip pokonała na wyjeździe 2:1 Stal Kraśnik, a młodszy zespół przegrał w Lublinie 0:2 z BKS-em.

Już w siódmej minucie spotkania juniorów starszych Orlęta objęły prowadzenie po rzucie wolnym wykonywanym przez Piotra Stańkowskiego. W 16. minucie okazję na gola miał Konrad Pękała, jednak minimalnie spudłował z około 25m. Gospodarze doprowadzili do remisu zaledwie dwie minuty później do po indywidualnej akcji i przepięknym uderzeniu z 20m w samo "okienko" bramki strzeżonej przez Roberta Nowackiego. W 35. minucie konfrontacji Jakub Marciniak przeprowadził ładny rajd i zanotował drugie trafienie dla Orląt. Po przerwie gra toczyła się głównie w środku boiska. Warta odnotowania była jedynie czerwona kartka dla zawodnika gospodarzy, który w 65. minucie opuścił boisko w wyniku drugiego żółtego kartonika.

Potyczka juniorów młodszych w Lublinie rozpoczęła się od ataków gospodarzy. BKS szybko wypracował sobie szereg dogodnych sytuacji. W dziewiątej minucie zawodnik lublinian przymierzył z rzutu wolnego w słupek, zaś po upływie pół godziny miejscowi objęli prowadzenie. Jeden z rywali uderzył zza "szesnastki" i trafił w poprzeczkę, po czym piłka spadła na siódmy metr pod nogi jego kolegi, który dopełnił formalności. W drugiej połowie spotkania zawodnicy Orląt ruszyli do odrabiania strat. Dogodne szanse mieli m.in. Grzegorz Romaniuk i Karol Zarzecki, ale to miejscowi zdobyli po kontrze drugiego gola. Bramka dla BKS-u zupełnie podcięła Orlętom skrzydła.