Porażka i zwycięstwo juniorów w Zamościu

Zespoły juniorskie Orląt walczyły w weekend ze zmiennym szczęściem w Zamościu. Juniorzy starsi polegli z AMSPN Hetman 0:2, a ich młodsi koledzy odnieśli zwycięstwo 2:1.

Już w pierwszej minucie meczu juniorów starszych rywale zdobyli gola po strzale z najbliższej odległości. Później gra toczyła się przede wszystkim w środku pola. Jedyne lepsze sytuacje w tej części zawodów to próba gospodarzy z 16m, po której piłka zatrzymała się na poprzeczce i strzał Aleksa Kalińskiego w słupek tuż przed przerwą. W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. W 60. minucie sędzia podyktował bardzo problematyczny rzut karny dla Hetmana i rywale podwyższyli wynik na 2:0. Zamościanie kontrolowali przebieg meczu już do samego końca i bez kłopotów pokonali Orlęta.

Potyczka juniorów młodszych rozpoczęła się dla nas bardzo pechowo, bowiem już w siódmej minucie Jakub Kot zagrał ręką we własnym polu karnym i Hetman otrzymał "jedenastkę". Przeciwnicy zamienili szansę na gola i prowadzili 1:0. Goście rzucili się odrabiania strat i w 25. minucie Grzegorz Romaniuk zdobył bramkę uderzeniem głową po centrze Karola Zarzeckiego z lewego skrzydła. Przed przerwą groźnie strzelał jeszcze Krystian Łotys z rzutu wolnego, ale piłka minimalnie minęła słupek. Tuż po zmianie stron ten sam zawodnik znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak przegrał pojedynek z bardzo dobrze dysponowanym golkiperem rywali. W 56. minucie Łotys obsłużył ładnym podaniem Romaniuka, który przerzucił piłkę nad wychodzącym bramkarzem i trafił do siatki. Później już do końca meczu przeważali radzynianie i zasłużenie zdobyli bardzo ważne trzy punkty.