Cztery punkty juniorów w meczach z Niedźwiadkiem Chełm

W sobotę ekipy juniorskie Orląt walczyły z Niedźwiadkiem Chełm. Starsza z drużyn "biało-zielonych" zremisowała 2:2, natomiast młodszy zespół pokonał rywali 3:1.

W pierwszej części meczu juniorów starszych to zawodnicy gości częściej wypracowywali sobie dogodne okazje. Ataki chełmian przyniosły efekt w 22. minucie, kiedy Niedźwiadek zdobył gola po błędzie Jakuba Pieńki. Drużyna z Radzynia odpowiedziała sytuacją Aleksa Kalińskiego, który osiem minut później trafił w słupek. W drugiej odsłonie obraz gry nie zmienił się. Goście mieli przewagę i udokumentowali ją w 60. minucie bramką na 2:0. Dopiero wówczas "biało-zieloni" ruszyli do natarcia i szybko odrobili straty. W 65. minucie Jakub Pieńko z najbliższej odległości "główkował" do siatki po centrze Piotra Stańkowskiego z rzutu wolnego. Tuż potem Stańkowski kapitalnie przymierzył z 20m w samo "okienko". Gospodarze dążyli do zwycięstwa i byli bliscy sukcesu, jednak dobrej okazji nie wykorzystał Krystian Garbacik. Ostatecznie mecz zakończył się sprawiedliwym remisem.

Potyczka juniorów młodszych rozpoczęła się od ataków Orląt, które raz po raz zagrażały chełmskiej bramce. Dogodnych sytuacji nie wykorzystali m.in. Krystian Łotys i Grzegorz Romaniuk. W 26. minucie Mateusz Wójcik zdobył gola po precyzyjnym wykonaniu rzutu wolnego. Ten sam zawodnik asystował w 36. minucie przy drugim trafieniu, gdy zacentrował z narożnika boiska wprost na głowę Jakuba Kota, a adresat podania umieścił piłkę w siatce. Goście byli groźni wyłącznie przy stałych fragmentach gry. Początek drugiej połowy przyniósł kolejne szarże Orląt, ale to Niedźwiadek Chełm niespodziewanie zdobył gola po szybkiej kontrze wyprowadzonej w 60. minucie. Rywale wyczuli szansę i śmielej zaatakowali, lecz "biało-zieloni" w samą porę zadali decydujący cios. W 68. minucie Grzegorz Romaniuk trafił do siatki w sytuacji oko w oko z bramkarzem i zapewnił radzynianom bardzo cenne trzy punkty.