Remis i zwycięstwo juniorów w Międzyrzecu Podlaskim

W sobotę następne spotkania o punkty rozgrywały drużyny juniorów Orląt. Starszy zespół zremisował w Międzyrzecu 1:1 z Huraganem, a młodsza ekipa zwyciężyła rywali z tego samego klubu 4:0.

Konfrontacja juniorów starszych rozpoczęła się od przewagi gości, którzy już w 13. minucie wypracowali sobie dogodną okazję (niewykorzystaną przez Konrada Pękałę). Później do głosu dochodził stopniowo zespół przeciwników. Huragan stworzył sobie aż trzy dobre szanse, ale rywalom brakowało precyzji. W 58. minucie Orlęta powinny prowadzić, lecz po dośrodkowaniu Konrada Pękały z prawej strony boiska Dominik Kula nie trafił z 4m do pustej bramki. W 75. minucie drużyna z Radzynia miała rzut wolny z narożnika pola karnego. Do piłki podszedł niezawodny w tej rundzie Piotr Stańkowski i w swoim stylu huknął w długi róg. Goście mogli postawić kropke nad "i", jednak dogodnych sytuacji nie wykorzystali Adrian Juchimiuk i Michał Latoch. Jak wiadomo, zmarnowane szanse mszczą się, o czym przyjezdni przekonali się w 87. minucie. Wówczas zawodnik Huraganu zwieńczył celną "główką" dośrodkowanie z rzutu rożnego i mecz zakończył się remisem.

W pierwszej połowie starcia juniorów młodszych ekipa z Radzynia zaprezentowała się bardzo słabo. Godny odnotowania był wyłącznie gol Marka Nowackiego, zdobyty w 27. minucie w zamieszaniu podbramkowym po centrze Pawła Ananczika z rzutu rożnego. W drugiej odsłonie (po reprymendzie w przerwie) od początku zaznaczyła się przewaga zespołu Orląt. W efekcie Grzegorz Romaniuk podwyższył w 51. minucie na 2:0 po podaniu Krystiana Łotysa. Cztery minuty później Łotys strzelił następną bramkę po indywidualnej akcji, a w 60. minucie wynik ustalił Marek Nowacki. Do samego końca potyczki Orlęta przeważały i stwarzały okazje, ale brakowało odrobiny zimnej krwi i precyzji.