Zwycięstwo i porażka juniorów w Łukowie

W środę zaległe mecze rozgrywali nie tylko trampkarze, ale również juniorzy. Starszy z zespołów Orląt pokonał w iście hokejowych rozmiarach, bo aż 6:3 imienników z Łukowa, a młodsza drużyna przegrała z rywalem z sąsiedniego miasta 0:3.

Pierwsza odsłona spotkania juniorów starszych była dosyć wyrównana. W 20. minucie zawodów radzynianom udało się "otworzyć" wynik. Rafał Zieliński posłał dalekie podanie do Aleksa Kalińskiego, który sprytnie i efektownie zaskoczył lobem bramkarza gospodarzy. Ten sam gracz w 50. minucie pokarał nieporozumienie obrońców rywali i zdobył następnego gola. Chwile później miejscowi zdołali trafić do siatki, lecz w odpowiedzi dobrze dysponowany Kaliński podwyższył na 3:1, wykorzystując znakomite podanie Jakuba Marciniaka. Czwartą bramkę dla radzyńskich Orląt zdobył po indywidualnej akcji Konrad Pękała. Wydawało się, ze jest po meczu, ale gospodarze nie zamierzali się poddawać. Drużyna z Łukowa doszła do głosu i strzeliła dwa gole, a dodatkowo nie wykorzystała rzutu karnego. W końcówce spotkania "biało-zieloni" potwierdzili jednak swą wyższość. Jakub Marciniak dwukrotnie trafił do siatki i ustalił rezultat potyczki na 6:3 dla radzynian.

Pierwsza połowa spotkania juniorów młodszych miała wyrównany przebieg. Warto odnotować, że przyjezdni zdobyli gola po strzale Grzegorza Romaniuka, lecz sędzia nie uznał bramki z powodu bardzo dyskusyjnej pozycji spalonej. W drugiej części meczu obraz rywalizacji nie zmienił się i nadal walczono głównie w środku boiska. W 64. minucie radzyńska drużyna popełniła błąd w defensywie, po którym przeciwnicy wykorzystali sytuację sam na sam z Robertem Nowackim. W takiej sytuacji ekipa gości postawiła wszystko na jedną kartę, dążąc do zmiany niekorzystnego rezultatu. Nie przyniosło to skutku, a wręcz przeciwnie, ponieważ w końcówce Orlęta "nadziały się" na dwie kontry łukowian i przegrały ostatecznie 0:3.