Dwa mecze, sześć punktów! Zwycięstwa juniorów w Biłgoraju i Łęcznej

Zespoły juniorskie Orląt mają za sobą udany weekend. Obie radzyńskie ekipy zwyciężyły po 2:1 - starsza w Biłgoraju, a młodsza w Łęcznej.

Pierwsza odsłona spotkania juniorów starszych rozpoczęła się bardzo dobrze dla gości, którzy już w 10. minucie objęli prowadzenie. Dominik Kula zdobył gola płaskim strzałem w długi róg po dograniu Jakuba Marciniaka. Chwilę później w zamieszaniu podbramkowym sprytem wykazał się Kula i z bliskiej odległości podwyższył wynik. Na początku drugiej połowy gospodarze trafili do siatki z rzutu karnego, po czym śmielej ruszyli naprzód. Jak się okazało, bez efektów, zaś przyjezdni kilkakrotnie wyprowadzili groźne kontry. Swoje okazje mieli Dominik Kula i Radosław Lotek, lecz nie udało się podwyższyć wyniku.

Już w najbliższy czwartek o godzinie 17 juniorzy starsi rozegrają ostatnie spotkanie w sezonie z zajmującym drugie miejsce w tabeli TOP-54 Biała Podlaska.

Potyczka juniorów młodszych w Łęcznej rozpoczęła się równie udanie, jak starcie w Biłgoraju. Już w ósmej minucie Paweł Ananczik zdobył z bliska gola po dograniu Krystiana Łotysa i radzynianie prowadzili. W 33. minucie Łotys znowu popisał się asystą. Tym razem "wypuścił" na prawej flance Dariusza Mirosława, który precyzyjnie dograł do Mateusza Wójcika, a ten umieścił piłkę w siatce. W drugiej połowie do głosu doszli miejscowi i po jednym z rzutów rożnych zdobyli kontaktową bramkę. Goście bronili jednak wyniku do końca meczu i zasłużenie wywieźli trzy punkty.