Przegląd wyników grup młodzieżowych (7)

W sobotę rywalizowały zespoły radzyńskich Orląt, na co dzień występujące w ligach wojewódzkich. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami, komentarzami i składami radzyńskiej młodzieży. Bohaterem weekendu bezapelacyjnie został Łukasz Łoziński, zdobywca czterech bramek dla juniorów starszych. Dwa zwycięstwa nad Wisłą Puławy zanotowali trampkarze. W ich barwach błysnął strzelec hattricka - Kuba Mainusz.

Juniorzy starsi
Widok Lublin - Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski 0:4 (0:2)
Bramki dla Orląt: Łukasz Łoziński 42', 45+1', 73', 81'
Orlęta-Spomlek: Patryk Karpiński - Radosław Cieślak (46' Marek Nowacki), Piotr Dorosz, Jakub Kot, Kacper Lipiński, Łukasz Łoziński, Bartosz Madejski (46' Damian Iwańczuk), Krystian Pawlina (75' Damian Drygiel), Bartłomiej Powałka (79' Krystian Ślusarczyk), Jakub Wasilewski (50' Ryszard Grochowski), Mateusz Wójcik (77' Radosław Białek) .
Edmund Koperwas: Mecz był ciężki. Taka jest piłka - dwa tygodnie temu Lewart był słabszy od nas i wygrał. Widok okazał się lepszą od Lewartu ekipą, ale my wygraliśmy dość wysoko, bo 4:0. Trzeba się cieszyć, że piłka szuka Łukasza Łozińskiego w polu karnym. Końcówka pierwszej połowy ustawiła mecz, a wcześniej dobrze spisywał się blok defensywny. Na pochwałę zasłużył także Patryk Karpiński w bramce. Cały zespół grał bardzo zdyscyplinowanie. Do momentu strzelenia przez nas trzeciej bramki trwała wyrównana walka. Gospodarze mieli swoje sytuacje, całe szczęście ich nie wykorzystali. W końcówce podwyższyliśmy wynik i zasłużenie wygraliśmy. Teraz przed nami mecz z Chełmianką. Będzie ciężko, a w juniorach każde spotkanie jest inne. Liczę, że trener Panek da - chociaż na połówkę - mi kilku zawodników z pierwszej drużyny. Po nich widać dużą piłkarską jakość. Cały czas czekamy na Krystiana Łotysa, cały czas się leczy. Może za kilka tygodni zacznie się ruszać.Po kontuzji wrócił Bartek Powałka, nieźle się zaprezentował pod względem fizycznym. O jego umiejętności nikt się nie martwi. Najważniejsze, by omijały go urazy.

Widok Lublin - Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski 4:0 (1:0)
Orlęta-Spomlek
Mateusz Kwaśny - Grzegorz Kot, Kacper Fijałek, Artur Nowacki, Mikołaj Golec, Patryk Pawlina (70' Michał Szymala), Piotr Madejski, Paweł Łazaruk, Adrian Lubka, Maciej Orzechowski (55' Jędrzej Dudek), Piotr Włoszek (76' Dawid Petkowicz).
Dariusz Wołek: Zagraliśmy ambitnie, jak zawsze. Mimo zdecydowanego naporu przeciwnika w pierwszych 20 minutach meczu trzymaliśmy się dzielnie, graliśmy poprawnie w obronie. Broniliśmy się i szukaliśmy swojej szansy w kontratakach i kilkakrotnie udało nam się stworzyć zagrożenie pod bramką przeciwnika. Szkoda, że Piotr Włoszek nie wykorzystał kilku takich okazji. Do przerwy przegrywaliśmy 1:0. Drużyna Widoku Lublin wraz z Motorem S.A. to kandydaci naszych rozgrywek do awansu Centralnej Ligi Juniorów. I są to dwie najsilniejsze drużyny, z którymi dotychczas graliśmy. Mam nadzieję, ze doświadczenie zdobyte w meczach z takimi drużynami będzie procentowało w przyszłym sezonie.

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - Wisła Puławy 2:0 (1:0)
Bramki dla Orląt: Bartłomiej Pękała 15', Piotr Zieliński 25'
: Mateusz Stankiewicz - Kacper Stolarczyk, Krystian Zając, Adrian Pinkus, Patryk Reszka, Mateusz Dorosz, Jan Grabiński, Bartłomiej Pękała, Piotr Zieliński, Oskar Siwek, Kacper Kania oraz Patryk Szczygieł, Damian Książek, Filip Kot, Mateusz Barański, Bartosz Zabielski.