Grała młodzież (17)

Kolejny całkiem udany weekend za radzyńską młodzieżą. W sześciu wyjazdowych spotkaniach nasze drużyny aż trzykrotnie schodziły z boiska jako zwycięskie. Na uwagę zasługuje także rezultat juniorów starszych, którzy przegrywali w Puławach z Wisłą 1:4, ale zdołali zremisować to spotkanie 4:4.

Juniorzy starsi
Wisła Puławy - Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski 4:4
(4:1)
Bramki dla Orląt
: Dawid Anyszek 34', Bartosz Chudek 76', 90+3', Krystian Pawlina 85'
Orlęta:-Spomlek
: Patryk Karpiński - Dawid Anyszek, Bartosz Chudek, Jędrzej Dudek, Jarosław Fijałkowski, Ryszard Grochowski, Grzegorz Kot, Mateusz Lemieszek (46' Maciej Orzechowski), Krystian Pawlina, Dominik Rycaj (46' Piotr Włoszek), Mateusz Wójcik.
Edmund Koperwas
: Był to niesamowity mecz. Nie brakowało dramaturgii. W pierwszych 20 minutach mieliśmy dwie stuprocentowe sytuacje, z których nie zdołaliśmy otworzyć wyniku. Do przerwy przegrywaliśmy 1:4. Potem postawiliśmy wszystko na jedną kartę i doprowadziliśmy do remisu. Co więcej, w ostatnich sekundach Jarosław Fijałkowski z siedmiu-ośmiu metrów uderzył z powietrza w poprzeczkę! Takie zakończenie byłoby bardzo fajne, jednak z przebiegu gry należy cieszyć się z remisu.

Wisła Puławy - Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski 2:4 (1:0)
: Oskar Siwek 49', 67', przeciwnik 61' (samobójcza), Dominik Rycaj 80+2'
: Bartłomiej Olszewski - Kacper Fijałek, Mikołaj Golec, Kacper Lipiński (47' Maciej Orzechowski), Piotr Madejski, Artur Nowacki, Adrian Pinkus (47' Piotr Włoszek), Oskar Siwek, Marcin Wiszniewski (70' Dawid Kozioł), Krystian Zając, Piotr Zieliński (50' Dominik Rycaj).
Edmund Koperwas: Nie najlepiej weszliśmy w mecz, po jednym z rzutów wolnych straciliśmy gola i goniliśmy wynik. Spotkanie ustawiła czerwona kartka dla jednego z wiślaków. Po niej kontrolowaliśmy przebieg zawodów, dominowaliśmy i myślę, że zasłużenie wygraliśmy.

Tomasovia Tomaszów Lubelski - Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski 0:3
 (0:0)
Bramki dla Orląt: Jan Bożym 49', 61', Arkadiusz Korolczuk 59'
Orlęta-Spomlek
: Bartłomiej Siudaj - Dawid Mitroniuk, Bartosz Idzikowski, Michał Kalicki, Patryk Burda, Piotr Sadowski, Arkadiusz Korolczuk, Kacper Musiatowicz, Jakub Mainusz, Jan Bożym, Kacper Kania oraz Patryk Musiatowicz, Jakub Kowalik, Piotr Oramus, Przemysław Jaworski, Mateusz Stefaniak.
Artur Idzikowski: Od początku meczu chłopcy zdominowali rywala, po którym spodziewałem się więcej. Boisko nie było zbyt dobre, przez co miałem obawy. Zaraz po rozpoczęciu było widać, że nie przegramy, bo zdominowaliśmy przeciwnika w każdym calu. Kuba Mainusz minimalnie się pomylił, Bartek Idzikowski główkował nad poprzeczką, równie dobrą szansę miał Janek Bożym. Graliśmy pod wiatr. Po zmianie stron - grając z wiatrem - wszystko poszło. Jednego gola strzeliliśmy po błędzie obrony, dwa pozostałe po ładnych akcjach Janka Bożyma.