2.09: Podsumowanie spotkań drużyn młodzieżowych

W sobotę na boiska wybiegały drużyny młodzieżowe Orląt-Spomlek Radzyń Podlaski. Jak burza idą juniorzy starsi i młodzicy starsi. Ci pierwsi uzbierali 15 punktów w pięciu meczach, drudzy mogą pochwalić się bilansem 10:0 po dwóch zwycięskich spotkaniach. Wiktorię zanotowali także trampkarze starsi. Poniżej pełne podsumowanie sobotnich konfrontacji.

Juniorzy starsi
Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - TOP54 Biała Podlaska 6:0 (3:0)
Bramki dla Orląt: Piotr Madejski 3', 42', Krystian Pawlina 9', 67', 75', 80'
Orlęta-Spomlek: Mateusz Kwaśny (68' Bartłomiej Olszewski) - Jędrzej Dudek (60' Piotr Zieliński), Kacper Fijałek, Mikołaj Golec (16' Grzegorz Kot), Piotr Madejski, Artur Nowacki, Maciej Orzechowski, Krystian Pawlina, Adrian Pinkus (66' Patryk Pawlina), Dominik Rycaj (50' Krystian Zając), Oskar Siwek.
Edmund Koperwas: Zaczęliśmy bardzo dobrze, szybko strzelając bramki. To ustawiło ten pojedynek. Trzeba wspomnieć o pierwszym golu, bo był bardzo ładny. Piotr Madejski uderzył po koźle z 25 metrów pod poprzeczkę. Gol przedniej urody jak na poziom juniorski. Przeciwnik starał się przeciwstawić po stałych fragmentach gry. Po przerwie my zupełnie dominowaliśmy i wynik mógł być jeszcze wyższy.

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - TOP54 Biała Podlaska 0:1 (0:0)
Orlęta-Spomlek: Bartłomiej Siudaj - Jan Bożym, Bartosz Idzikowski, Michał Kalicki, Kacper Kania, Arkadiusz Korolczuk, Jakub Kowalik (75' Przemysław Jaworski), Jakub Mainusz, Dawid Mitroniuk, Kacper Musiatowicz, Mateusz Stefaniak (50' Piotr Sadowski).
Rafał Borysiuk: Rywalizujemy z rok starszymi drużynami, podchodzimy do tego spokojnie. Ten sezon jest bardziej przygotowaniem pod kątem przyszłej kampanii. Nie liczyłem na fajerwerki, gramy tylko rocznikiem 2002. Większość ekip gra rocznikiem wiodącym, to duża różnica. Szkoda porażki w sobotę. Był to nasz najsłabszy mecz w sezonie, może wpływ na to miał fakt, że był to już nasz trzeci występ w ciągu tygodnia. Mecz był na remis, bez sytuacji z obu stron. Stały fragment gry, jeden z mnóstwa, jakie TOP miał, zdecydował o wyniku. Jeden z bialczan trafił głową. Na pewno żal porażki, bo zaangażowanie było na dużym poziomie. Piłkarsko było znacznie gorzej. Szkoda, bo mecz był na 0:0, a dostaliśmy bramkę z rzutu wolnego. Łapiemy doświadczenie, bo rywalizacja ze starszymi jest trudna. Jesteśmy mocni fizycznie, ale i tak nieco odstajemy od rywali. Gramy dalej.

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - Sygnał Lublin 2:1