16-17.09: Podsumowanie spotkań drużyn młodzieżowych

Tylko jedno zwycięstwo udało się odnieść w weekend drużynom młodzieżowym naszego klubu. Triumf zaliczyli juniorzy młodsi. Ekipa Rafała Borysiuka i Artura Idzikowskiego pokonała w Lublinie Motor. Dwa punkty przeciwko Lubliniance zdobyli trampkarze starsi i młodzicy starsi.

Juniorzy starsi
Lewart Lubartów - Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski 1:0 (0:0)
Orlęta-Spomlek: Bartłomiej Olszewski - Adrian Pinkus, Kacper Lipiński, Piotr Madejski, Oskar Siwek, Krystian Pawlina, Grzegorz Kot (62' Krzysztof Jaroszewicz), Artur Nowacki (46' Maciej Orzechowski), Kacper Fijałek (56' Piotr Zieliński), Dominik Rycaj (55' Marcin Wiszniewski), Krystian Zając (60' Patryk Pawlina),
Edmund Koperwas: Niestety przegraliśmy. Mieliśmy w sobotę problemy ze skutecznością. To w końcówce się zemściło. Do 20. minuty Lewart miał dwie okazje i po pierwszej połowie mógł wygrywać. Z drugiej strony Krystian Pawlina również mógł otworzyć wynik. Po przerwie my byliśmy lepszą drużyną, mieliśmy więcej z gry. Pawlinie i Maćkowi Orzechowskiemu, Arturowi Nowackiemu i Kacprowi Fijałkowi nie sprzyjało szczęścia. Straciliśmy gola. Potwierdziło się, że Lewart to wymagający rywal. Szkoda, bo można było przynajmniej zremisować. Przed sezonem, gdyby ktoś powiedział, że z siedmiu spotkań wygramy sześć, wzięlibyśmy to w ciemno. Taka jest piłka.

Motor Lublin - Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski 1:4 (1:2)
Bramki dla Orląt: Kacper Musiatowicz, Kacper Kania, Oskar Siwek, Bartosz Idzikowski
Orlęta-Spomlek: Bartłomiej Siudaj - Jan Bożym, Bartosz Idzikowski, Michał Kalicki, Kacper Kania (65' Przemysław Jaworski), Arkadiusz Korolczuk, Jakub Kowalik (41' Piotr Oramus), Jakub Mainusz, Dawid Mitroniuk (41' Patryk Burda), Kacper Musiatowicz, Mateusz Stefaniak (50' Piotr Sadowski).
Artur Idzikowski: Dobry mecz z obu stron. Motor był nieco wzmocniony chłopcami z CLJ U17. Wyglądało to naprawdę super. Chłopcy podeszli do gry bardzo ambitnie, walczyli o każdy metr boiska, jeden drugiemu pomagał. Akcje były bardzo fajne. Kacper Kania strzelił pięknego gola z woleja po zgraniu Arka Korolczuka. Na sztucznym boisku piłka robiła cuda po tym jak wcześniej padał deszcz. Chwała chłopakom, że poradzili sobie w grze z tak mocnym rywalem. Przez drugi kwadrans byliśmy zdominowani, ale wróciliśmy na właściwe tory.

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - Lublinianka 2:2
 (1:1)
Bramki dla Orląt: Mikołaj Komar 5', Marcel Obroślak 54'
Orlęta-Spomlek
: Robert Rotari - Mikołaj Komar, Krystian Kowalczyk, Piotr Kuźma, Dominik Lubka, Marcel Obroślak, Damian Mazur, Bartek Sierpień, Wojciech Steć, Sebastian Walczyna, Jakub Zabielski oraz Kamil Sikora, Łukasz Grochowski, Norbert Kaznowski, Mateusz Masłowski.
Sebastian Żądełek: Można było z tego meczu wycisnąć więcej. Mieliśmy więcej z gry, ale brakowało skuteczności i ostatniego podania. Dwukrotnie goniliśmy wynik. Na 2:2 piękne trafienie zaliczył Marcel Obroślak. Potem mieliśmy półsytuacje, ale brakowało kropki nad i. Szkoda, bo celem były trzy punkty. Punkt też należy uszanować.