Podsumowanie spotkań drużyn młodzieżowych (14-15.10)

Bardzo nieudaną kolejkę mają za sobą grupy młodzieżowe Orląt-Spomlek Radzyń Podlaski. Jedyny punkt zdobyła najmłodsza grupa, która zdołała bezbramkowo zremisować w Chełmie z Niedźwiadkiem. Porażki poniosły dwie drużyny trampkarzy i juniorów, a także młodzicy starsi.

Juniorzy starsi
Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - Wisła Puławy 3:5 (2:2)
Bramki dla Orląt: Patryk Pawlina 41', Piotr Madejski 44', Oskar Siwek 90+3'
Orlęta-Spomlek: Bartłomiej Olszewski - Mikołaj Golec, Grzegorz Kot, Kacper Lipiński, Piotr Madejski, Artur Nowacki, Patryk Pawlina, Adrian Pinkus, Dominik Rycaj (75' Piotr Zieliński), Oskar Siwek, Krystian Zając (68' Mateusz Lemieszek).
Edmund Koperwas: Wisła Puławy to bardzo dobry zespół. Przyjechali do nas po zwycięstwo, co było widać od początku. W pierwszej połowie nawiązaliśmy walkę, remisując. Po zmianie stron kontrowersyjny rzut karny, po którym przegrywaliśmy 2:3. Wtedy wszystko się posypało. Wisła była lepsza i zwyciężyła zasłużenie.

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - Wisła Puławy 1:3 (0:2)
Bramka dla Orląt: Arkadiusz Korolczuk 58'
Orlęta-Spomlek: Bartłomiej Siudaj - Jan Bożym, Bartosz Idzikowski, Przemysław Jaworski (58' Piotr Oramus), Michał Kalicki, Kacper Kania, Jakub Mainusz, Dawid Mitroniuk, Kacper Musiatowicz, Piotr Sadowski (41' Arkadiusz Korolczuk), Mateusz Stefaniak.
Rafał Borysiuk: Mieliśmy problemy kadrowe. Chłopcy z rocznika 2001 grali w juniorach starszych, Arek Korolczuk mógł grać tylko przez 40 minut. Inni dostali szansę. Jesteśmy o rok młodsi od rywali. Wiślacy zasłużyli na jednobramkowe zwycięstwo. Do 38' byliśmy lepsi, ale pod koniec pierwszej połowy dostaliśmy dwie bramki. Potem przegrywaliśmy 0:3, zdobyliśmy gola honorowego. Mieliśmy jeszcze okazje. Może w pełnym składzie osiągnęlibyśmy lepszy wynik. Ambicja, zaangażowanie były na wysokim poziomie. To cieszy mnie najbardziej. Zasłużony triumf gości, byli od nas szybsi, lepsi fizycznie i starsi. Rok w tym wieku to duża różnica. Porażka, ale po dobrym meczu.

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - Górnik Łęczna 0:3
 (0:0)
Orlęta-Spomlek
: Robert Rotari - Kamil Sikora, Mikołaj Komar, Piotr Kuźma, Dominik Lubka, Mateusz Masłowski, Damian Mazur, Marcel Obroślak, Bartek Sierpień, Sebastian Walczyna, Cyprian Wardziak oraz Wojciech Steć, Jakub Zabielski.
Rafał Borysiuk
: Do przerwy trzymaliśmy się i było 0:0. Rywal zagrażał nam po stałych fragmentach. Po pięknym rzucie wolnym zaczęliśmy przegrywać i nasza gra nieco się posypała. Mieliśmy stuprocentową okazję na 1:1. Fajnie wyglądał nasz charakter w tym meczu. Byliśmy słabsi piłkarsko, przegraliśmy zasłużenie.

Trampkarze młodsi
Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - Górnik Łęczna 0:6
(0:1)
: Mateusz Waszczuk - Jakub Belniak, Damian Borkowski, Damian Dragan, Aleks Głos, Kacper Głos, Wiktor Golec, Jakub Kowalski, Ziemowit Niewęgłowski, Jakub Rogoziński, Sebastian Zinko oraz Anna Adamska, Jakub Frączek, Jakub Kolęda, Bartłomiej Kowalski, Adrian Kułak, Jan Łaskarzewski.
Sebastian Żądełek: Bardzo dziwne dwie połowy. Pierwsza była bardzo dobra, straciliśmy bramkę po rzucie karnym - faul był nawet przed szesnastką. Strzeliliśmy nawet gola ze spalonego, prezentowaliśmy się fajnie. Po przerwie usiedliśmy od strony motorycznej. Pięć bramek to prezenty ze strony naszego bramkarza. Górnik nie zrobił finezyjnych akcji, ale wykorzystał nasze pomyłki. Wynik idzie w świat, ale z przebiegu gry nie zasłużyliśmy na tak wysoką porażkę. Zostały nam bardzo ważny mecz z Orlętami Łuków oraz starcia z Sygnałem i Lublinianką. Pierwsza połowa pokazała, że potrafimy grać w piłkę, zaangażowanie jest dobre, kreujemy coraz ładniejsze akcje. W futbolu młodzieżowym nie można uchronić się od błędów. W ostatnich minutach mogliśmy pokusić się o honorową bramkę, z siedmiu-ośmiu metrów jeden z chłopców trafił w bramkarza. Liczę, że wiosną drużyna pokaże, że potrafi grać w piłkę i zdobędzie więcej punktów niż dotychczasowe 10.