Podsumowanie spotkań drużyn młodzieżowych (21-22.10)

Trzy wygrane i trzy porażki mają za sobą drużyny młodzieżowe naszego klubu. Szanse na awans do grup mistrzowskich straciły obie drużyny trampkarzy. Drugą porażkę z rzędu ponieśli młodzicy starsi. Na drugim biegunie najmłodsza z naszych ekip. Drużyna Artura Idzikowskiego po siedmiu porażkach na początku sezonu zapunktowała po raz trzeci z rzędu!

Juniorzy starsi
TOP54 Biała Podlaska - Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski 0:4 (0:2)
Bramki dla Orląt: Krystian Pawlina 22', 52', 56', Oskar Siwek 67'
Orlęta-Spomlek: Bartłomiej Olszewski (64' Mateusz Kwaśny) - Kacper Fijałek, Mikołaj Golec, Grzegorz Kot, Artur Nowacki, Maciej Orzechowski (65' Jędrzej Dudek), Krystian Pawlina, Adrian Pinkus, Dominik Rycaj, Oskar Siwek, Piotr Zieliński (61' Patryk Pawlina).
Edmund Koperwas: W pierwszej połowie spotkanie było dość wyrównane, mieliśmy lekką przewagę. Całe spotkanie ustawiła czerwona kartka dla zawodnika gospodarzy w 47. minucie. Od tego momentu dominowaliśmy, stwarzaliśmy sobie dużo sytuacji i kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Mogliśmy wygrać nawet wyżej. Po czerwonej kartce gra przechyliła się na naszą korzyść, opanowaliśmy grę i wygraliśmy 4:0.

TOP54 Biała Podlaska - Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski 2:4 (2:2)
Bramki dla Orląt: Kacper Musiatowicz 22', Kacper Kania 26', Piotr Sadowski 70', Jan Bożym 79'
Orlęta-Spomlek: Bartłomiej Siudaj - Jan Bożym, Bartosz Idzikowski, Przemysław Jaworski, Michał Kalicki, Kacper Kania, Jakub Mainusz (78' Patryk Burda), Dawid Mitroniuk, Kacper Musiatowicz, Piotr Sadowski (73' Piotr Oramus), Mateusz Stefaniak.
Rafał Borysiuk: Wiedzieliśmy, że będzie ciężko. TOP należy do ligowej czołówki i od zawsze w małych derbach gra nam się ciężko. Obie strony podchodzą skupione, skoncentrowane. Byliśmy osłabieni brakiem Arka Korolczuka i zawodników z rocznika 2001. Poeksperymentowaliśmy składem, graliśmy tylko piłkarzami z rocznika 2002. W 5. minucie było 0:2, co w naszym obozie spowodowało konsternację. Nie mogłem uwierzyć w taki start spotkania. Widziałem po drużynie załamanie, spuszczone głowy. Obawiałem się kompromitacji. Z każdą minutą zyskiwaliśmy pewność siebie, co udokumentowaliśmy bramkami. W końcówce pierwszej połowy Jan Bożym miał dobrą okazję, ale nie trafił w bramkę. Po zmianie stron widać było opadanie z sił po stronie bialczan. My zaczęliśmy grać bardzo dobrze. Zaangażowanie, wola walki i charakter były na wysokim poziomie. Poparliśmy to fajnymi akcjami. Cieszy, że pomimo osłabień, potrafiliśmy wygrać taki mecz na takim terenie. Po zawodach chłopcy wyglądali jakby wracali z wojny - czarni, brudni, sponiewierani. Drużyna rozegrała bardzo dobry mecz, jestem z niej dumny. Przed nami jeszcze dwa mecze, z Orlętami Łuków i Motorem Lublin. Chcieliśmy być w pierwszej czwórce, w grupie mistrzowskiej. Cel zrealizowaliśmy, w dwóch ostatnich kolejkach pograją ci, którzy poprzednio spędzili na boisku mniej minut.

Sygnał Lublin - Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski 2:1