Podsumowanie spotkań drużyn młodzieżowych (5-6.05)

W sobotę i niedzielę tylko drużyna trampkarzy starszych sięgnęła po komplet punktów. Podopieczni Artura Idzikowskiego i Rafała Borysiuka ograli w Końskowoli tamtejszego Powiślaka. Dorobek naszych ekip uzupełnia remis młodzików starszych z Avią Świdnik.
BRAMKI Z MECZU MŁODZIKÓW STARSZYCH

Juniorzy starsi
Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - Motor Lublin 2:4 (1:1)
Bramki dla Orląt: Jędrzej Dudek 24', Grzegorz Kot 47'
Orlęta-Spomlek: Bartłomiej Olszewski (46' Mateusz Kwaśny) - Adrian Pinkus (82' Piotr Zieliński), Grzegorz Kot, Mikołaj Golec, Dominik Rycaj, Krystian Pawlina, Artur Nowacki, Maciej Orzechowski, Osar Siwek, Piotr Madejski, Jędrzej Dudek (75' Krystian Zając).
Edmund Koperwas: Obiektywnie przyznaję, że Motor był od nas trochę lepszy piłkarsko, co było na naszym głównym boisku dobrze widoczne. Lublinianie operowali lepiej piłką i dłużej przy niej się utrzymywali. My graliśmy fajnie, ale tylko do 75. minuty. Brakowało nam dwóch podstawowych zawodników, wtedy dała o sobie znać nasza krótka ławka. Gramy praktycznie rok młodszymi zawodnikami i węższa kadra przeważyła o przegranej.

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - BKS Lublin 1:2 (0:2)
Bramka dla Orląt: Piotr Zieliński
Orlęta-Spomlek: Patryk Szczygieł - Jakub Mainusz, Kacper Kania (41' Piotr Zieiliński), Przemysław Jaworski, Mateusz Stefaniak, Piotr Oramus (60' Jakub Kowalik), Dawid Mitroniuk, Patryk Burda, Bartosz Idzikowski, Jan Bożym.
Rafał Borysiuk: Postawiliśmy ciężkie warunki najlepszemu zespołowi ligi. Mecz był momentami wyrównany, lublinianie piłkarsko byli lepsi i wygrali zasłużenie, co do tego nie mam wątpliwości. Chłopcy pokazali się z dobrej strony. Nie mogłem skorzystać z Arka Korolczuka, który grał przez 90 minut w seniorach. O 14:00 Kacper Kania pojechał z seniorami do Świdnika, a o 13 zagrał pół meczu z juniorami. Mimo braku dwóch zawodników graliśmy nieźle. Przed przerwą przegrywaliśmy 0:2, a potem zdobyliśmy gola kontaktowego i postraszyliśmy przeciwnika. Cieszę się, że możemy rywalizować z tak silnymi przeciwnikami jak BKS Lublin. Chłopcy są rok młodsi od przeciwników, ale walczą, grają jak równy z równym z każdym.

Powiślak Końskowola - Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski 0:1