Pewna wygrana i remis młodzików z Górnikiem Łęczna [GALERIE ZDJĘĆ]

W niedzielę młodzicy Orląt podejmowali przy Warszawskiej Górnika Łęczna. Starszy z zespołów rozgromił rywali 10:0, zaś młodsza ekipa zremisowała 1:1.

Od samego początku meczu młodzików starszych chłopcy z Radzynia mieli zdecydowaną przewagę i już po pierwszej połowie wygrywali 6:0. Druga odsłona także upłynęła pod dyktando "biało-zielonych", którzy "dołożyli" jeszcze cztery bramki i spotkanie zakończyło się wysokim wynikiem 10:0. Widać że zawodnicy z tygodnia na tydzień rozkręcają się, co bardzo cieszy. Do końca rundy pozostał zaledwie jeden mecz - 16 kwietnia na wyjeździe z ostatnim w tabeli MUKS Kraśnik. Obecnie nasza drużyna znajduje się na 13. miejscu w ligowej klasyfikacji z dorobkiem 16 punktów.

Potyczka młodzików młodszych zapowiadała się interesująco i znalazło to potwierdzenie na boisku, ponieważ od początku rywalizacji trwała wyrównana walka. W pierwszej połowie starcia akcjami popisywali się głównie gospodarze, którzy zdecydowanie przeważali w posiadaniu piłki, jednak brak skuteczności spowodował, że do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Druga odsłona zaczęła się od mocnego uderzenia - gola dla Orląt zdobył z rzutu wolnego Jakub Mainusz. Później jeden z graczy radzynian miał jeszcze dwie niemal stuprocentowe okazje, lecz zabrakło szczęścia i skutecznego wykończenia akcji. W końcówce spotkania goście strzelili wyrównującą bramkę i młodzicy młodsi zremisowali z Górnikiem 1:1. Ostatni mecz w rundzie czeka Orlęta na wyjeździe z drużyną z Kraśnika. Grupa Rafała Borysiuka i Artura Idzikowskiego plasuje się aktualnie na trzecim miejscu w tabeli i warto byłoby tę lokatę utrzymać, ponieważ tuż za radzynianami (z jednym punktem straty) klasyfikowane są Dubler Opole Lubelskie oraz TOP-54 Biała Podlaska.