Orliki rozpoczęły rozgrywki

Orliki rozpoczęły rozgrywkiORLIK MŁODSZY

Ligowe rozgrywki rozpoczęliśmy od spotkania z AMPLUS-em w Łukowie. AMPLUS to wicemistrz poprzedniego sezonu, a więc jeden z faworytów. Spotkanie rozpoczęło się dość nieszczęśliwie, bowiem już w 4. minucie straciliśmy bramkę. Chłopcy szybko wzięli się do roboty i trzy minuty później odpowiedzieli wyrównującym trafieniem autorstwa Mateusza Kapitana.

Na tym nie poprzestali i poszli za ciosem - kolejną bramkę zdobył po bardzo ładnym rozegraniu rzutu wolnego (a jeszcze ładniejszym strzale) Cyprian Wardziak. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 na naszą korzyść. Druga połowa to bezskuteczne próby drużyny z Łukowa. Mimo kilku dogodnych sytuacji z naszej strony (C. Wardziak, M. Kapitan, S. Baryła) nie udało się wyniku podwyższyć. Na domiar złego, w ostatniej minucie w dość nieoczekiwany sposób drużyna z Łukowa doprowadziła do wyrównania. Można stwierdzić, że zabrakło szczęścia, ale trzeba też pamiętać, że AMPLUS to rywal naprawdę wymagający.

AMPLUS Łuków - Orlęta Radzyń Podlaski 2:2 (1:2)

Orlęta: Świerczewski - Niewęgłowski, Baryła, Łaskarzewski, Wardziak, Kapitan, Walczyna oraz: Rola, Borkowski, Belniak, Dragan, Dobosz, Mitura, Brudkowski

Na turniej do Łukowa nie przyjechali zawodnicy z Międzyrzeca Podlaskiego. Mecze z ich udziałem zostaną najprawdopodobniej zweryfikowane jako walkowery. Za tydzień w sobotę (14.09) do Radzynia przyjeżdżają DAF Łuków i Jagiellończyk Biała Podlaska. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków Orląt.

Warto też dodać, że chłopcy wystąpili w nowych strojach ufundowanych przez właściciela Serwisu Ogumienia WOŁOWIK w Radzyniu Podlaskim.

W drugiej galerii prezentujemy kadrę Orlika Młodszego.