Niedosyt po Łukowie

Niedosyt po ŁukowieW sobotę Orliki z Radzynia pojechały do Łukowa, by rywalizować z tamtejszym AMPLUS-em Łuków i Huraganem Międzyrzec Podlaski.

Pierwszy mecz z AMPLUS-em Łuków rozpoczął się bardzo dobrze dla radzynian. Już w 3. minucie w zamieszaniu podbramkowym najlepiej poradził sobie Damian Borkowski i zdobył gola.

Z minuty na minutę Orlęta stwarzały sobie kolejne sytuacje do podwyższenia wyniku. Niestety znowu zawiodła skuteczność, dał się nam też we znaki brak koncentracji pod koniec pierwszej połowy. Wtedy to gospodarze doprowadzili do wyrównania, a chwilę później po dość komicznej sytuacji z rzutem karnym wyszli na prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 na korzyść łukowian.

Druga część meczu to ciągłe ataki Orląt na bramkę gospodarzy. Miejscowi ograniczali się tylko do sporadycznych wyjść na połowę radzynian. Po kilku minutach nasza drużyna dopięła swego, doprowadzając do wyrównania, a pomógł im w tej sytuacji jeden z zawodników gospodarzy, kierując piłkę do własnej bramki. W końcówce spotkania Orlęta miały jeszcze kilka dogodnych sytuacji do zmiany wyniku. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2.

AMPLUS Łuków - Orlęta Radzyń Podlaski 2:2 (2:1)
Bramki: Damian Borkowski, samobójcza (zawodnik z Łukowa)
Orlęta: Bartłomiej Rola - Ziemowit Niewęgłowski, Sebastian Baryła, Jan Łaskarzewski, Cyprian Wardziak, Sebastian Walczyna, Mateusz Kapitan oraz Jakub Świerczewski, Konrad Dobosz, Mateusz Brudkowski, Jakub Belniak, Mikołaj Mitura, Jakub Kolęda, Damian Borkowski

Drugi mecz z Huraganem Międzyrzec Podlaski przebiegał pod dyktando Orląt. Chłopcy raz za razem sunęli na bramkę przeciwników stwarzając sytuacje strzeleckie. Pierwszego gola strzelił Jan Łaskarzewski, na 2:0 podwyższył Cyprian Wardziak, a następnie ten sam zawodnik jeszcze przed przerwą zdobył swoją drugą bramkę w meczu. Po pierwszej odsłonie Orlęta wygrywały 3:0. Druga część spotkania rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Już na początku okazję do strzelenia gola z rzutu karnego miał nasz bramkarz Bartłomiej Rola, ale niestety piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. Kolejne bramki strzelali kolejno Cyprian Wardziak, Jakub Kolęda, Sebastian Walczyna i Mateusz Kapitan, a wynik meczu ustalił z rzutu karnego Mikołaj Mitura.

Huragan Międzyrzec Podlaski - Orlęta Radzyń Podlaski 0:8 (0:3)