Lider nie taki straszny!

Lider nie taki straszny!W sobotę 19 października Orliki rozgrywały swoje mecze w Białej Podlaskiej z tamtejszymi TOP-54 I i TOP-54 II.

W pierwszym starciu z TOP-em II Orlęta były zdecydowanym faworytem. Niestety nie po raz pierwszy kalkulacje okazały się mylące. Początek spotkania należał do radzynian, którzy objęli prowadzenie po golu Mateusza Kapitana.

Z minuty na minutę Orlęta stwarzały coraz większe zagrożenie pod bramką bialczan, jednak liczne sytuacje nie zamieniły się na gole i do przerwy "biało-zieloni" prowadzili 1:0. Druga część meczu była podobna do pierwszej odsłony spotkania. Radzynianie atakowali, lecz nie potrafili pokonać bardzo dobrze broniącego tego dnia bramkarza miejscowych. Niewykorzystane sytuacje szybko się zemściły na przyjezdnych. Gospodarze wyprowadzili kontrę, którą zamienili na gola. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i goście zdołali wywalczyć tylko punkt.

TOP-54 II Biała Podlaska – Orlęta 1:1 (0:1)
bramka:
Kapitan Mateusz
Orlęta: Bartłomiej Rola – Ziemowit Niewęgłowski, Sebastian Baryła, Jan Łaskarzewski, Cyprian Wardziak, Mateusz Kapitan, Sebastian Walczyna oraz Damian Borkowski, Jakub Belniak, Mikołaj Mitura, Jakub Kolęda, Konrad Dobosz, Damian Dragan, Mateusz Brudkowski, Jakub Świerczewski

W drugim meczu spotkali się po raz drugi w tej rundzie lider i wicelider tabeli. Orlęta podeszły do potyczki bardzo zmotywowane, ponieważ pragnęły zmazać plamę z poprzedniej konfrontacji. Początek rywalizacji to zdecydowany atak gospodarzy, lecz nie zaskoczył on dobrze przygotowanych przyjezdnych. W pierwszej części gry najbardziej dogodną sytuację do strzelenia bramki Orlęta miały po ładnym rozegraniu rzutu wolnego, ale ostatecznie gole nie padły i zawodnicy zeszli do szatni przy stanie 0:0. W drugiej połowie radzynianie uwierzyli, że można ten mecz wygrać i zaczęli coraz śmielej atakować bramkę rywali. Niestety to gospodarze wyszli na prowadzenie po dość kuriozalnym trafieniu z rzutu rożnego. Od tego momentu Orlęta usilnie próbowały doprowadzić do wyrównania, ale mimo kilku dobrych okazji trudno im było o zmianę wyniku. Dogodną sytuację miał Sebastian Walczyna, jednak piłka po jego strzale trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. Mecz zakończył się skromnym zwycięstwem gospodarzy 1:0.

TOP-54 I Biała Podlaska – Orlęta 1:0 (0:0)

Mimo porażki chłopcy rozegrali bardzo dobre zawody.