ORLETA-SPOMLEK.PL

Strona oficjalna

Trzecie miejsce Orlików w Halowych Mistrzostwach BOZPN [GALERIA]

Udostępnij


W sobotę 15 lutego w Łukowie zorganizowano Szesnaste Halowe Mistrzostwa BOZPN Orlików Młodszych. W turnieju wzięły udział dwie ekipy radzyńskich Orląt – Orlicy Roberta Kazubskiego, grupa starszych Żaków Daniela Syty, a także po dwie drużyny TOP-54 Biała Podlaska, AMPLUS-u Łuków, Huraganu Międzyrzec Podlaski, DAF-u Łuków oraz Jagiellończyka Biała Podlaska. Spośród wszystkich ekip w wyniku losowania utworzono trzy grupy. Tak się złożyło, że obydwa nasze zespoły znalazły się w grupie drugiej wraz z Huraganem I i Jagiellończykiem II.


W fazie grupowej chłopcy rozegrali po trzy mecze. Pierwsze spotkanie Orlicy rozpoczęli dosyć niepewnie, ale w połowie meczu sytuację wykorzystał Mateusz Kapitan i zdobył jedyną bramkę. Potyczka zakończyła się zwycięstwem naszej drużyny. Następne dwa spotkania były już lepsze i zawodnicy wykazali się większą aktywnością. W starciu z Jagiellończykiem II zwyciężyli 4:0 po golach Cypriana Wardziaka, Mateusza Kapitana i Jakuba Kolędy (dwa trafienia). Takim samym wynikiem zakończyła się potyczka z młodszymi kolegami z Radzynia. Chłopcy z Żaków dzielnie walczyli i dosyć długo dobrze spisywali się w defensywie. Starsi koledzy pokonali bramkarza zdobywając cztery gole - trzy zapisał na swym koncie Mateusz Kapitan i jednego Jakub Kolęda.

Rywalizację w grupie Orlicy zakończyli na pierwszym miejscu z kompletem punktów. W ćwierćfinale zmierzyli się z AMPLUS-em II z Łukowa, jednak to gospodarze okazali się silniejsi i niestety straciliśmy dwie bramki. W meczu o trzecie miejsce nasi chłopcy walczyli się z AP TOP-54 II. Kilka minut po rozpoczęciu gry Orlęta zdobyły prowadzenie po uderzeniu Mateusza Kapitana i utrzymywały posiadanie piłki przez większość spotkania. Okazji do podwyższenia wyniku było jeszcze kilka, lecz niestety futbolówka przekornie mijała bramkę lub napotykała na swej drodze słupek. Już wydawało się, że podium zdobyte, ale jedna chwila nieuwagi i rywale wyrównali na 1:1. Mecz zakończył się remisem i rezultat trzeba było rozstrzygnąć poprzez rzuty karne. I tu zaczęły się prawdziwe emocje. Trenerzy z obydwu drużyn wytypowali po trzech zawodników. Zaczęła ekipa z Białej Podlaskiej, ale piłka była jak zaczarowana omijała cel lub na wysokości zadania stawał bramkarz. I tak działo się przez następne cztery serie strzałów. Dopiero przy ósmej próbie nasz zawodnik Damian Borkowski pokonał w końcu golkipera TOP-u i chłopcy z Radzynia odnieśli zwycięstwo.

Mistrzostwo zdobyli gospodarze rozgrywek, czyli AMPLUS II Łuków, natomiast wicemistrzem został Huragan I Międzyrzec Podlaski. Mateusz Kapitan wywalczył tytuł Króla Strzelców imprezy. Serdecznie gratulujemy i spieszymy poinformować, że był to pierwszy turniej Mateusza po krótkiej przerwie w grze z powodu kontuzji.

Ogromne brawa należą się młodszym kolegom z Klubu - Żakom za ducha walki oraz zacięcie, a największe wyrazy uznania kierujemy pod adresem bramkarza Oliwiera Ciękosza. Początki zawsze są trudne, jednak systematyczna praca i wytrwałość dadzą upragniony efekt. Życzymy powodzenia!

Pod nieobecność trenerów Roberta Kazubskiego i Leszka Kapitana drużynę Orlików poprowadził Przemek Wardziak.Nasze mecze w grupie:

Orlęta I – Huragan I Międzyrzec Podlaski 1:0 (bramka Mateusz Kapitan)
Orlęta I – Jagiellończyk II Biała Podlaska  4:0 (bramki: Cyprian Wardziak, Mateusz Kapitan, Jakub Kolęda x2)
Orlęta I – Orlęta II 4:0 (bramki: Mateusz Kapitan x3, Jakub Kolęda)


Ćwierćfinał:

Orlęta I – AMPLUS II Łuków 0:2


Mecz o III miejsce:

Orlęta I – TOP-54 II Biała Podlaska 1:1, rzuty karne 1:0 (bramka Damian Borkowski)


Skład Orląt I: Konrad Dobosz, Bartłomiej Rola - Mateusz Kapitan, Sebastian Walczyna, Cyprian Wardziak, Sebastian Baryła, Ziemowit Niewęgłowski, Jakub Belniak, Jakub Kolęda, Damian Borkowski


                                                                                                                                      Edyta Kolęda

Galeria z turnieju - foto Edyta Kolęda [LINK]


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Sponsor drużyny Orliki

VIDEO 1

Kalendarz wydarzeń

maj 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
4
5
8
9
11
12
15
16
17
18
19
21
22
23
24
25
26
28
29
30

Dołącz do Nas

Video

Losowe zdjęcie

Brak grafik

Ostatnie dodane zdjęcia

Panel logowania

Osób online

Odwiedza nas 208 gości oraz 0 użytkowników.

 

 

Sponsor techniczny:

                                                                                                            

        

 

 

 

Ta strona stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka).

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem