ORLETA-SPOMLEK.PL

Strona oficjalna

TRZECIE MIEJSCE ORLIKÓW W TURNIEJU O PUCHAR PREZESA ORLĄT-SPOMLEK

Udostępnij

W niedzielę 23 lutego w hali ZSP przy ul. Sikorskiego, odbył się drugi z zaplanowanych turniejów w Radzyniu Podlaskim o Puchar Prezesa LKS Orlęta Spomlek. Tym razem zmierzyli się chłopcy z rocznika 2004.         W zawodach wzieło udział dziesięć drużyn Huragan Międzyrzec Podlaski, LKP Orlik Lubartów, AP TOP-54 Biała Podlaska, DAF Łuków, AMPlus Łuków, UKS Sęp Żelechów, oraz po dwa zespoły radzyńskich Orląt i KKS Orzeł Siemiatycze.

 

Spośród wszystkich ekip utworzono dwie grupy. W grupie A znalazły się Orlęta Radzyń I, DAF Łuków, KKS Orzeł Siemiatycze I, Huragan Międzyrzec i AP TOP-54 Biała Podlaska natomiast grupa B to, Orlęta Radzyń II, AMPlus Łuków, KKS Orzeł Siemiatycze II, UKS Sęp Żelechów i LKP Orlik Lubartów.

W meczu otwarcia gospodarze Orlęta I grały z DAF-em Łuków. Chociaż to gospodarze wykazywali większą determinację w swój sukces to jednak goście cieszyli się jako pierwsi z prowadzenia. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1 a bramkę w tym meczu zdobył Cyprian Wardziak. W drugiej grupie meczem otwarcia było spotkanie Orląt II i Amplusu Łuków. Mecz zakończył się pozytywnym wynikiem dla gospodarzy, którzy wygrali ten mecz 1:0 po bramce Mikołaja Mitury. W kolejnych meczach Orlęta I odniosły dwa zwycięstwa z Orłem I Siemiatycze 2:0 po bramkach Cypriana Wardziaka i Mateusza Kapitana i 1:0 z Huraganem (bramka M.Kapitan) a także bezbramkowo zremisowali z faworyzowanym TOP-54 Biała Podlaska. Rywalizacje w swojej grupie zakończyli na pierwszym miejscu i czekali na swojego przeciwnika w półfinale. Orlęta II w swojej grupie w następnych meczach odniosły dość nieszczęśliwe porażki. Dwa mecze przegrali po 0:1 z Orlikiem Lubartów i Orłem Siemiatycze II a także 0:2 z Sępem Żelechów. Rywalizację zakończyli w swojej grupie na ostatnim miejscu i grali o miejsce 9-te w turnieju.

W meczu półfinałowym Orlęta I zmierzyły się z drugą drużyną z grupy B Amplusem Łuków. Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy wykazywali większą wolę walki. Gospodarze dość powoli wchodzili na swoje najlepsze obroty i to w konsekwencji odbiło się na końcowym wyniku. Mimo, że w końcówce meczu piłka po strzale Cypriana Wardziaka wylądowała na poprzeczce to wynik meczu nie uległ zmianie, Orlęta – Amplus 0:1. Radzynianie czekali na swojego rywala w finale pocieszenia o 3 miejsce z drugiego półfinału (TOP-54 – Żelechów 0:1).

W meczu o 9-te miejsce po bezbramkowym remisie Orlęta II pokonały w rzutach karnych Orzeł Siemiatycze I. Największym spokojem w konkursie karnych wykazał się Bartłomiej Kowalski, który zapewnił radzynianom 9-te miejsce w turnieju. Orlęta II jako jedyna drużyna w turnieju pokonała późniejszego zwycięzcę tej imprezy Amplus Łuków.

W finale pocieszenia spotkały się drużyny, które już rywalizowały ze sobą w fazie grupowej: Orlęta I i TOP-54. Gospodarze od początku chcieli się zrehabilitować za mecz półfinałowy. Przewagę w tym meczu udokumentowali strzeloną bramką przez Mateusza Kapitana. Ostatecznie Orlęta I zajęły 3 miejsce w turnieju.

Puchar prezesa zdobył AMPlus Łuków a na drugim miejscu uplasował się UKS Sęp Żelechów.

Podczas turnieju odbył sie też konkurs rzutów karnych i żonglerki. Mistrzem żonglerki został Łukasz Gendek z Żelechowa a królem rzutów karnych  Sebastian Baryła z Radzynia. Za najlepszego zawodnika zawodów uznano Cypriana Wardziaka (Orlęta Radzyń), tytuł króla strzelców otrzymał Jakub Janaszek (DAF Łuków) a statuetka dla najlepszego bramkarza powędrowała do Jakuba Łączka (AMPlus Łuków).

Nagrody i medale uczestnikom turnieju wręczali Prezes Orląt-Spomlek Krzysztof Grochowski, Wiceprezes Wojciech Szram, członek zarządu Mirosław Piasko oraz Krzysztof Stężała, bamkarz naszej radzyńskiej drużyny seniorów.

Z tego miejsca, bardzo serdecznie chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy w mniejszym lub wiekszym stopniu przyczynili się do organizacji tego turnieju. Mariuszowi Baryle za zaangażowanie, wszystkim rodzicom, trenerom Robertowi Kazubskiemu i Leszkowi Kapitanowi, Zarządowi i Panu Krzysztofowi Stężale za przybycie, Panu Pawłowi Grejnerowi za wspaniałą konferansjerkę, Pani Urszuli Grejner, za opiekę medyczną, MOSIR-owi Radzyń Podlaski, za udostępnienie basenu dla zawodników, sędziom, którzy czuwali nad bezpieczeństwem zawodów i rywalizacji w duchu fair play, Panu dyrektorowi Zdzisławowi Janusowi za udostępnienie hali oraz wszystkim kibicom i sympatykom piłki nożnej. A w szczególności dziękujemy naszemu głównemu sponsorowi, Spółdzielni Mleczarskiej „SPOMLEK” w Radzyniu Podlaskim, dzięki której mogliśmy zorganizować tak wspaniałą imprezę dla naszych Małych Wielkch Sportowców. Fundusze na turniej otrzymaliśmy w ramach programu „Spomlek. Podziel się pasją”

Edyta Kolęda

GALERIA [LINK]Wyniki w grupie A

Orlęta I – DAF 1:1

Huragan – TOP-54 0:1

DAF – Orzeł I 2:1

Orlęta I - Huragan 1:0

Orzeł I TOP-54 0:0

Huragan – DAF 0:1

Orlęta I – Orzeł I 2:1

DAF – TOP-54 1:2

Huragan –Orzeł I 2:0

Orlęta I – TOP-54 0:0

 

Wyniki w grupie B

Orlęta II – AMPlus 1:0

Sęp – Orlik 1:0

AMPlus – Orzeł II 0:0

Orlik – Orlęta II 1:0

Sęp – Orzeł II 1:0

AMPlus – Orlik 2:0

Orlęta II – Sęp 0:2

Orlik – Orzeł II 1:1

AMPlus – Sęp 1:0

Orlęta II – Orzeł II 0:2

 

Mecz o 9 miejsce:

Orzeł I – Orlęta II 0:1

 

W meczach o miejsce 5-te w turnieju rywalizowały cztery zespoły 3 i 4 miejsce z grup A i B

Huragan – Orzeł II 0:0 (1:2)K

Orlik – DAF 1:0

 

Mecz o 7 miejsce:

Huragan – DAF 0:2

 

Mecz o 5 miejsce:

Orzeł II – Orlik 1:0

 

Półfinał:

Orlęta I –AMPlus 0:1

TOP-54 Sęp 0:1

 

Mecz o 3 miejsce:

Orlęta I – TOP-54 1:0

 

Finał:

AMPlus – Sęp 2:1

 

Nagrody indywidualne:

Najlepszy zawodnik Turnieju – Cyprian Wardziak Orlęta I Radzyń

Najlepszy bramkarz – Jakub Łączek AMPlus

Król strzelców – Jakub Janaszek Daf Łuków

Król karnych – Sebastian Baryła Orlęta I Radzyń

Mistrz żonglerki –Łukasz Gendek Sęp Żelechów

  1. AMPlus łuków

  2. UKS Sęp Żelechów

  3. Orlęta Radzyn Podlaski I

  4. AP TOP- 54 Biała Podlaska

  5. KKS Orzeł Siemiatycze II

  6. LKP Orlik Lubartów

  7. DAF Łuków

  8. Huragan Międzyrzec

  9. Orlęta Radzyń Podlaski II

  10. KKS Orzeł Siemiatycze I

 

Trenerzy z każdej drużyny wytypowali najlepszego zawodnika w swojej grupie:

AMPlus łuków – Krystian Osiński

UKS Sęp Żelechów – Szymon Kowalski

AP TOP- 54 Biała Podlaska- Jakub Zawistowski

KKS Orzeł Siemiatycze I – Maksymilian Żero

KKS Orzeł Siemiatycze II – Karol Koc

LKP Orlik Lubartów – Marcel Urban

DAF Łuków – Bartłomiej Kucharski

Huragan Międzyrzec – Bartłomiej Kontarowski

Orlęta Radzyń Podlaski I – Sebastian Walczyna

Orlęta Radzyń Podlaski II – Mikołaj Mitura

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

VIDEO 1

Dołącz do Nas

Video

Losowe zdjęcie

Brak grafik

Ostatnie dodane zdjęcia

Panel logowania

Osób online

Odwiedza nas 0 gości oraz 0 użytkowników.

 

 

Sponsor techniczny:

                                                                                                            

        

 

 

 

Ta strona stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka).

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem