Orlicy Starsi rywalizowali w Chełmie

W niedzielę Orlicy Starsi pojechali na swój pierwszy turniej do Chełma. W rozgrywkach uczestniczyło sześć zespołów (TOP-54 Biała Podlaska, Ludwiniak Ludwin, Skarpa Lublin, Kłos Chełm, Niedźwiadek Chełm i Orlęta Radzyń Podlaski), zaś spotkania trwały po dwanaście minut. Grano systemem każdy z każdym.

W pierwszej konfrontacji nasi chłopcy stoczyli zacięty bój z Ludwiniakiem i pechowo przegrali 0:1. W drugiej potyczce ulegli gospodarzom turnieju 0:3, chociaż mieli swoje okazje do zdobycia gola. W następnym spotkaniu radzynianie grali z odwiecznym rywalem, czyli TOP-54 Biała Podlaska. Mecz rozpoczęliśmy bardzo udanie, bo po trafieniu Kacpra Dobosza prowadziliśmy 1:0. W kolejnych minutach Orlęta stwarzały sobie sytuacje do strzelenia goli, lecz szwankowała skuteczność. Końcówka należała do rówieśników z Białej Podlaskiej, którzy "rzutem na taśmę" zwyciężyli 2:1. W przedostatnim meczu z Niedźwiadkiem Orliki poległy aż 0:5. Na zakończenie turnieju radzynianie walczyli ze Skarpą Lublin. Zawody były bardzo zacięte, w czym także "zasługa" arbitrów i ich niejednokrotnie kontrowersyjnych decyzji. Duża determinacja naszych chłopców ostatecznie przyniosła efekt. "Biało-zieloni" początkowo przegrywali, lecz Kacper Dobosz pięknym uderzeniem z rzutu wolnego dał nam wyrównanie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Warto dodać, że w drużynie wystąpiło kilku chłopców grających na co dzień w zespołach Młodzików oraz Orlików Młodszych.