ORLETA-SPOMLEK.PL

Strona oficjalna

Orlik młodszy: podsumowanie rundy

Udostępnij

Znakomitą rundę mają za sobą orliki radzyńskich Orląt. Podzieleni na dwie drużyny podopieczni Daniela Syty wygrali dwadzieścia sześć spotkań, zremisowali raz i dwukrotnie przegrali. W meczu bezpośrednim, liczonym do tabeli rozgrywek (dwa zespoły z Radzynia grają przeciwko sobie na każdym turnieju), górą byli zawodnicy Orląt Radzyń II. Drużyna występuje w strojach zakupionych przez PSB Mrówka w Radzyniu Podlaskim. Za ufundowanie sprzętu dziękujemy w imieniu trenera Syty.

Orlęta Radzyń I i II to ponad dwudziestoosobowa grupa chłopców, trenująca pod okiem Daniela Syty. Dziewięciolatkowie grają na co dzień w - rozgrywanej systemem turniejowym - bialskiej lidze orlików młodszych. Dotychczas Orlęta Radzyń I przegrały tylko z... Orlętami Radzyń II! „Rezerwy" (co tydzień zespoły grają w różnych składach i chłopcy przechodzą z jednej drużyny do drugiej) uległy DAF-owi II Łuków 0:1 oraz bezbramkowo zremisowały z TOP-em III 54 Biała Podlaska.

Zawodnicy występują w strojach ufundowanych przez PSB Mrówka w Radzyniu Podlaskim

Skład drużyny

Karol Białek, Fabian Borysiuk, Jan Burdon, Alex Ciękosz, Oliwer Ciękosz, Maciej Bujak, Filip Gomółka, Damian Kap, Mikołaj Kępa, Kacper Litwiniec, Wiktor Ładny, Kacper Mańko, Olek Matczuk, Igor Melchior, Mikołaj Mitura, Maciej Nast, Kacper Niedziela, Łukasz Opolski, Kacper Pasek, Wiktor Paszkowski, Jakub Sawicz, Paweł Siwek, Kacper Zieliński

Trener: Daniel Syta


Tabela rozgrywek:

WYNIKI ORLĄT RADZYŃ I:

Orlęta I - Orlęta II 2:3
Orlęta I - Lutnia II Piszczac 12:0
Orlęta I - Lutnia I 11:0
Grom Kakolewnica - Orlęta I 0:3
Kujawiak Stanin - Orlęta I 0:9
Orlęta I - DAF IV Łuków 11:0
Orlęta I - DAF III 5:0
DAF II - Orlęta I 0:3
DAF I - Orlęta I 2:3
Orlęta I - TOP IV 54 Biała Podlaska 11:1
Orlęta I - - TOP III 4:1
TOP II - Orlęta I 1:3
TOP I - Orlęta I 0:5
Hurgan II Międzyrzec Podlaski - Orlęta I 0:13
Huragan I - Orlęta I 0:9

WYNIKI ORLĄT RADZYŃ II

Orlęta I - Orlęta II 2:3
Orlęta II - Lutnia I 14:0
Orlęta II - Lutnia II 9:0
Grom - Orlęta II 1:2
Kujawiak - Orlęta II 0:8
Orlęta II - DAF III 8:0
Orlęta II - DAF IV 14:0
DAF I - Orlęta II 1:2
DAF II - Orlęta II 1:0
Orlęta II - TOP III 0:0
Orlęta II - TOP IV 7:2
TOP I - Orlęta II 1:5
TOP II - Orlęta II 1:4
Huragan I - Orlęta II 0:4
Huragan II - Orlęta II 0:19


Komentarz trenera

Daniel Syta: - Poszło nam super. W tej lidze jest dwadzieścia zespołów, a my zajęliśmy pierwsze i trzecie miejsce. Powiem szczerze - mam do dyspozycji dobrą grupę, warto z nimi pracować. Widać, że robią postępy i wszystko idzie do przodu.

- Zaczynaliśmy dwa lata temu. Pamiętam, że graliśmy w Białej graliśmy z TOP-em. Przegraliśmy wtedy 0:8, a moi chłopcy zamiast grać - oglądali samoloty na niebie. Dwóch bawiło się na wzniesieniu, a gdy TOP atakował naszą bramkę, to oni atakowali razem z nimi. Teraz się zmieniło diametralnie. Radzimy sobie bardzo dobrze - i z TOP-em, i z Łukowem. To dużo większe ośrodki, większe miasta. Sportowo na razie to my jesteśmy górą.

- Gramy głównie rocznikiem 2006, jest kilku rok młodszych, którzy są z nami od początku i zostali w tej grupie. Ja robię to na tej zasadzie, że drużyna jest zgłoszona jako jedna, ale dzielę ich na dwa zespoły i ich mieszam. Nie jest tak, że cały czas grają ci sami. Mam taką możliwość i staram się robić równorzędne składy. Myślę, że dobrze zrobiłem, co pokazują wyniki. Inni są podzieleni, pozostałe drużyny przegrywają, również te „jedynki". U nas ci słabsi się podciągają, a ci lepsi ciągną wózek do przodu. Takie mieszanie to złoty środek.

- Dużą pomoc mamy ze strony rodziców. Chciałbym im podziękować.Oni nie dość, że angażują się w sposób pozytywny i pomagają mi. Nie mam żadnych problemów organizacyjnych. Jeżeli coś jest nie tak, to rodzice biorą sprawy finansowe czy organizacyjne w swoje ręce. Zawodnicy mają wszystko - dresy, piłki, wszystko jest tak jak trzeba. Składki są płacone na bieżąco. To jest ewenement! Dzieci mają wszystko co trzeba, jeżdżą kiedy chcą na turnieje.

- Mamy w pierwszym zespole jedną porażkę. Jedynka, która prowadzi po rundzie jesiennej, przegrała z dwójką. A dwójka złapała remis w Białej z TOP-em i przegrała z DAF-em w Łukowie. To żadna ujma. Każdy wynik w tej kategorii jest możliwy. Można powiedzieć, że - może nie zdeklasowaliśmy ligi, ale mocno po niej stąpamy.

- W zimie chcemy startować w wielu turniejach. Chłopcy się na nich bawią, to dla nich nagroda. Niedawno zajęliśmy drugie miejsce w Rykach. Trenujemy cały czas, pojedziemy do Radomia, pewnie także na BeKSa Cup w Lublinie, wystartujemy też w turniejach w Lublinie i Łęcznej. Obecnie ćwiczymy we własnej hali dwa razy w tygodniu. W marcu wychodzimy na dwór, będziemy szykować się na ligę. Jeżeli pogoda będzie taka jak teraz, będziemy w marcu trenować na orliku. Mają sprzęt, więc nie ma problemu, żeby trenowali na dworze.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

VIDEO 1

Dołącz do Nas

Video

Losowe zdjęcie

Brak grafik

Ostatnie dodane zdjęcia

Panel logowania

Osób online

Odwiedza nas 251 gości oraz 0 użytkowników.

 

 

Sponsor techniczny:

                                                                                                            

        

 

 

 

Ta strona stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka).

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem