ORLETA-SPOMLEK.PL

Strona oficjalna

Podsumowanie turnieju Gothia Cup

Udostępnij

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski zajęły dziewiąte miejsce w turnieju Gothia Cup - nieoficjalnych mistrzostwach świata dla młodzieży. Podopieczni Rafała Borysiuka i Artura Idzikowskiego pokazali się w Szwecji z dobrej strony, zarówno patrząc na aspekty piłkarskie, jak i te pozasportowe. Warto wspomnieć, że biało-zieloni w 1/8 finału ulegli przyszłemu triumfatorowi - francuskiemu AC Ajaccio. W TYM MIEJSCU można obejrzeć galerię zdjęć z turnieju, autorstwa Grzegorza Bożyma.

W imieniu Klubu oraz drużyny dziękujemy za pomoc w wyjeździe na turniej następującym firmom i instutycjom:
- PUK Radzyń Podlaski
- SM Spomlek
- Marszałek Województwa Lubelskiego
- DIRECT PROJECT Leszek Domański
- Smile Art Studio Stomatologia Estetyczna


Rafał Borysiuk po turnieju:
- Gothia Cup to wielki turniej i wydarzenie. Tysiące drużyn, mnóstwo dzieciaków z całego świata - to robi wrażenie. Świetna organizacja. Warto było pojechać, zobaczyć coś takiego. Nie mówię nawet o graniu w piłkę, a o poznaniu innych kultur. Mieszkaliśmy w szkole z drużynami z Japonii, Afryki, całego świata. Chłopcy zobaczyli, jak bawią się dzieci z różnych stron świata.
- Piłkarsko poziom zawodów był mocno zróżnicowany. Są drużyny, które przyjechały po naukę, pobawić się, zobaczyć, jak to wygląda. Są też zespoły, nastawiające się na wynik, reprezentujące większe kluby. Niektóre zespoły miały pełną kadrę trenerską, medyczną, właśnie z takim zespołem, późniejszym triumfatorem, odpadliśmy.
- Przegraliśmy z mistrzem, nie byle kim. To była jedenastka, która miała bardziej rozbudowany sztab niż wiele klubów na poziomie drugiej czy trzeciej ligi w Polsce. Był to szósty mecz turnieju, chłopcy byli bardzo zmęczeni. Spaliśmy w szkole, to też mogło mieć swojego rodzaju wpływ. Z drugiej jednak strony wszyscy byli w jednej klasie, to scementowało zespół. Była to fajna przygoda. Przegraliśmy z Ajaccio 0:3, do przerwy tocząc wyrównany pojedynek. Po zmianie stron (bramki w 41., 44. i 47. minucie 60-minutowego meczu - przyp. red.) zabrakło nam sił. Przegraliśmy, odpadliśmy. Zaszliśmy jednak bardzo daleko, to był pierwszy nasz taki wyjazd.
- Mamy świetną drużynę, możemy ją pokazywać nie tylko w regionie, w Polsce, ale i w Europie. Nie przynieśliśmy wstydu, a pokazaliśmy Radzyń z bardzo dobrej strony. Oprócz umiejętności piłkarskich, kultura, zachowanie i organizacja drużyny była na wysokim poziomie. Chwała im i ich rodzicom za to! Jako grupa zaprezentowali się fantastycznie i jestem z nich bardzo dumny.
- Zaczęliśmy przygotowania do sezonu tydzień przed wyjazdem. Nie pojechaliśmy tam z marszu, ale gry w Szwecji były dla nas sporym wysiłkiem. Do Goeteborga zabraliśmy 22 zawodników, każdy - jeden mniej, drugi więcej - zagrał. Na pewno był to duży wysiłek, większość spotkań rozgrywaliśmy na sztucznej nawierzchni. Po powrocie ze Szwecji dałem chłopcom cztery dni wolnego. Za półtora tygodnia gramy w Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych. Przygotowania do sezonu trwają. To młode, szybko regenerujące się organizmy, które odczuwały tęsknotę za grą i nie czują zmęczenia. Drużyna nieco tęskni za Szwecją. Wyjazd spowodował, że chłopaki jeszcze bardziej „nakręcili się" na piłkę nożną, zżyli się z sobą i o to nam chodziło. Chcemy, by chłopcy mogli coś z tej piłki nożnej mieć. Wracamy do rzeczywistości, ciężkiej pracy - to już 15-latkowie, juniorzy, powoli wchodzą w poważny wiek.
- Jak wiadomo Kacper Kania i Arek Korolczuk trenują z seniorami. Chciałbym, by co rundę lub co sezon kolejnych dwóch chłopców wchodziło do pierwszej drużyny, bo po to szkolimy młodzież.

Wyniki Orląt-Spomlek Radzyń Podlaski na turnieju Gothia Cup:

Faza grupowa: Stangebro United - Orlęta Radzyń 0:2
Orlęta Radzyń - The Westgate School 4:0
IFK Uddevalla - Orlęta Radzyń 1:2

1/32 finału: Orlęta Radzyń - Brage IK 5:0
1/16 finału: Orlęta Radzyń - Askims IK 2:1
1/8 finału: AC Ajaccio - Orlęta Radzyń 3:0

Skład Orląt-Spomlek Radzyń Podlaski na turnieju Gothia Cup: Jan Bożym, Patryk Burda, Bartosz Idzikowski, Marcel Obroślak, Arkadiusz Korolczuk, Jakub Kowalik, Jakub Mainusz, Dawid Mitroniuk, Kacper Musiatowicz, Piotr Oramus, Piotr Sadowski, Bartłomiej Siudaj, Mateusz Stefaniak, Michał Kalicki, Kacper Kania, Przemysław Jaworski, Piotr Kuźma, Mikołaj Komar, Cyryl Stolarczyk, Patryk Musiatowicz, Adrian Pinkus, Oskar Siwek. Trenerzy: Rafał Borysiuk, Artur Idzikowski

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

VIDEO 1

Dołącz do Nas

Video

Losowe zdjęcie

Brak grafik

Ostatnie dodane zdjęcia

Panel logowania

Osób online

Odwiedza nas 285 gości oraz 0 użytkowników.

 

 

Sponsor techniczny:

                                                                                                            

        

 

 

 

Ta strona stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka).

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem