Przegląd wyników grup młodzieżowych (6)

Zapraszamy do naszego cotygodniowego przeglądu wyników grup młodzieżowych. W weekend żaden z naszych zespołów nie poniósł porażki.

Juniorzy starsi
Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - PN Motor Lublin 1:0 (0:0)
Bramka dla Orląt: Krystian Pawlina 60'
Orlęta-Spomlek: Mateusz Kwaśny - Kacper Fijałek, Mikołaj Golec, Dominik Kozieł, Paweł Łazaruk, Mateusz Lemieszek, Kacper Lipiński, Adrian Lubka, Piotr Madejski, Artur Nowacki, Krystian Pawlina oraz Bartłomiej Olszewski, Grzegorz Kot, Patryk Pawlina, Dawid Petkowicz, Michał Szymala.

Dariusz Wołek: Przed początkiem rozgrywek mówiłem chłopcom , że to nie będzie łatwy sezon ,że będzie trzeba dużej odporności psychicznej. Nie jest łatwo motywować drużynę, która na sześć rozegranych spotkań wygrywa raz. Jest dużo zwątpienia i frustracji. Więc morale w drużynie przed tym meczem nie było zbyt wysokie. Przyznam  szczerze, że też miałem chwile słabości. Najłatwiej jest w takich momentach zmienić drużynę, czyli stchórzyć i przestać walczyć z sobą i swoimi słabościami, ale to jest sport i słabsi muszą odejść.

W sobotę  zagraliśmy bardzo dobry mecz i zdobyliśmy trzy punkty z bardzo dobrym przeciwnikiem. Każdy z tych chłopców zostawił kawał serducha na boisku (łącznie z ławką rezerwowych). Dziękuję wszystkim – to był pełen emocji mecz od pierwszej do ostatniej minuty. Po takim  spotkaniu czujemy się silniejsi i podbudowani . Za nami połowa sezonu – można patrzeć z większym optymizmem na przyszłość.

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - Lublinianka 4:1 (2:1)

Bramki dla Orląt: Oskar Siwek 17', Piotr Zieliński 23', Adrian Pinkus 63', Oskar Siwek 74'
Orlęta-Spomlek: Mateusz Stankiewicz - Mateusz Dorosz, Jan Grabiński, Kacper Kania, Bartłomiej Pękała, Adrian Pinkus, Patryk Reszka, Oskar Siwek, Kacper Stolarczyk, Krystian Zając, Piotr Zieliński oraz Patryk Szczygieł, Mateusz Barański, Filip Kot, Sebastian Mazur
Artur Idzikowski: Za nami ciężki mecz, ale prowadziliśmy grę przez pełne osiemdziesiąt minut. Strzeliliśmy gola za sprawą Oskara Siwka, potem - w połowie pierwszej odsłony - na 2:0 podwyższył Piotrek Zieliński. Do przerwy prowadziliśmy 2:1, bo popełniliśmy błąd w obronie. Wynik podwyższył Adrian Pinkus z rzutu wolnego, a potem - ustalił go Oskar Siwek. Podnieśliśmy się po dwóch porażkach. Mamy teraz dwanaście punktów po sześciu kolejkach. Teraz przed nami trudny mecz z Wisłą.

Trampkarze młodsi
Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - Huragan Międzyrzec Podlaski 3:0 (2:0)

Bramki dla Orląt: Jakub Mainusz 17', Kacper Musiatowicz 21', Jakub Mainusz 64'
Orlęta-Spomlek: Bartłomiej Siudaj - Patryk Burda, Michał Kalicki, Mateusz Stefaniak, Piotr Oramis, Arkadiusz Korolczuk, Marcel Obroślak, Dawid Mitroniuk, Kacper Musiatowicz, Jakub Kowalik, Jakub Mainusz oraz Jan Bożym, Marcin Łukaszuk, Konrad Szczygielski, Marcin Krasucki.
Rafał Borysiuk: Zasłużone zwycięstwo, najmniejszy wymiar kary. Mieliśmy zdecydowanie więcej z gry. Dopuściliśmy do jednej sytuacji przy stanie 2:0, ale nasz bramkarz wyjaśnił sytuację, wychodząc daleko poza pole karne po tym jak obrońcy się pogubili. Graliśmy na głównym boisku, z czego chłopcy bardzo się cieszyli. Mogli pograć w piłkę, co wychodziło im momentami bardzo fajnie. Mogliśmy strzelić jeszcze więcej goli, ale cieszy mnie, że była fajna gra. Zasłużona wygrana. Teraz mamy jeszcze dwa mecze. Orlik w środę i w sobotę Wisłę. Założyliśmy sobie, by zdobyć w tych meczach dziewięć punktów. Wykonaliśmy już jeden kroczek. Musimy podskoczyć w górę w tabeli, bo chłopcy zasługują na wyższe miejsce, niż to, na którym są. Chłopcy wracają po kontuzjach. W wakacje były złamania... Czterech chłopaków było w gipsie. Skład robi się stabilny i myślę, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej.