Przegląd wyników grup młodzieżowych (8)

W poprzednim tygodniu tylko jedna grupa młodzieżowa odniosła zwycięstwo. Mowa o trampkarzach młodszych, prowadzonych przez Rafała Borysiuka. Remis odnieśli juniorzy młodsi, zaś pozostałe grupy niestety przegrywały. Zapraszamy do naszego cotygodniowego przeglądu.

Juniorzy starsi

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - Chełmianka Chełm 2:4 (2:1)
Bramki dla Orląt: Łukasz Łoziński 11', 38'
Orlęta-Spomlek: Patryk Karpiński - Piotr Dorosz (86' Bartosz Chudek), Damian Iwańczuk, Kacper Kusyk (46' Radosław Cieślak), Kacper Lipiński (46' Jakub Kot), Łukasz Łoziński, Bartosz Madejski (46' Marek Nowacki), Krystian Pawlina (75' Radosław Białek), Bartłomiej Powałka (77' Damian Drygiel), Jakub Wasilewski (82' Ryszard Grochowski), Mateusz Wójcik.
Edmund Koperwas: Zaczęliśmy bardzo dobrze, kontrolując mecz i strzelając dwa gole. Zdobył je niezawodny Łukasz Łoziński. Kontrolowaliśmy przebieg gry, ale od razu po drugim golu straciliśmy bramkę na 2:1. Gra toczyła się pod nasze dyktando do około 75-80. minuty. Popełniliśmy jednak trzy błędy w defensywie, zawalił też - co trzeba przyznać - bramkarz. Zdarzają się co jakiś czas takie mecze. Nic na to nie poradzimy, to piłka młodzieżowa. Kolejny mecz gramy z Tomasovią.

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - Niedźwiadek Chełm 1:1 (1:1)
Bramka dla Orląt: Kacper Fijałek 40+1'
Orlęta-Spomlek: Mateusz Kwaśny - Kacper Fijałek, Mikołaj Golec, Grzegorz Kot (15' Patryk Pawlina), Paweł Łazaruk, Adrian Lubka, Piotr Madejski, Artur Nowacki, Maciej Orzechowski (55' Jędrzej Dudek), Karol Pacześniowski, Piotr Włoszek.
Dariusz Wołek: Zdawaliśmy sobie sprawę, że z Niedźwiadek możemy powalczyć jak równy z równym. Mobilizacja była i nastawienie również było bojowe. Niestety początek spotkania (5 minuta) i kuriozalny błąd – piłka z rotacją uderzona lekko przez jednego z zawodników gości, po odbiciu się od mokrej murawy zupełnie zmyliła naszego bramkarza. Trzeba było mozolnie odrabiać straty, po tym jak przegrywaliśmy 0:1. Jeszcze przed przerwą udało nam się wyrównać . Bramkę zdobył Kacper Fijałek dobijając strzał Adriana Lubki z rzutu wolnego.  Takie mecze jak ten określa się mianem „typowy mecz walki". Może to nieco okrzyczany slogan, ale obie strony grały ostro, bez odpuszczania i zdecydowanie. Jedna i druga ekipa mogla wygrać. My możemy żałować niewykorzystanej przez Piotrka Włoszka sytuacji. Podział punktów sprawiedliwy.

Orlęta Łuków - Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski 2:1 (1:1)
Bramka dla Orląt:
Oskar Siwek 34'
Orlęta-Spomlek
: Mateusz Stankiewicz - Kacper Stolarczyk, Krystian Zając, Adrian Pinkus, Łukasz Kowalik, Mateusz Dorosz, Jan Grabiński, Bartłomiej Pękała, Piotr Zieliński, Kacper Kania, Oskar Siwek oraz Patryk Szczygieł, Patryk Reszka, Damian Książek, Sebastian Mazur, Filip Kot, Bartosz Zabielski.
Artur Idzikowski
: Piłka wodna, woda stała. Ciężko było grać w piłkę, gdy ona stawała. Wygrała drużyna, która popełniła mniej błędów. Piłkarsko byliśmy lepsi. Orlęta Łuków miały bardzo dobre warunki fizyczne. Przewyższali nas warunkami. Mieliśmy więcej sytuacji, oni oddali dwa strzały i strzelili dwa gole. U nas - brak skuteczności. Szkoda drugiej porażki z rzędu. Chłopcy są zdegustowani, bo oddajemy punkty za darmo. Z BKS-em, z Widokiem, z Łukowem... Ale cóż. Co nas nie zabije, to nas wzmocni. Już z nimi porozmawiałem, mają czas.  Oby trenowali systematycznie i już nie przegrywają tak wysoko, jak kiedyś. Zobaczymy, jak podejdą do meczu z Motorem. Ja jestem zadowolony z gry. Ale po prostu... indywidualne błędy w obronie. Staraliśmy się grać piłeczką, ale po ładnym jej rozegraniu - piłka zostawała. Oni wybijali z czuba, bo co im zostało. Przegrywaliśmy 1:0 i szybko po zamieszaniu wyrównał Oskar, nie dając bramkarzowi szans. Po przerwie waliliśmy głową w mur. Chcieli wyrównać, ale gdy za bardzo się chce, to nie wychodzi. Ważne, że gra fajnie wygląda.