Wygrana Orląt w Turnieju Żaków o Puchar Starosty Radzyńskiego [GALERIE ZDJĘĆ, MATERIAŁ FILMOWY]

W niedzielę 23 marca w Radzyniu został rozegrany Turniej Żaków (zawodnicy urodzeni w roku 2006 i młodsi) o Puchar Starosty Radzyńskiego. W imprezie wzięły udział drużyny: Orląt Radzyń Podlaski, Pogoni Siedlce, MOSiR-u Huraganu Międzyrzec Podlaski, Ruchu Ryki, BKS-u Lublin, AMPLUS-u Łuków, TOP-54 Biała Podlaska i DAF-u Łuków.

Zespoły zostały podzielone na trzy grupy po cztery zespoły. W grupie A zagrały drużyny: TOP-54 Biała Podlaska, Ruch Ryki, Orlęta I Radzyń i BKS II Lublin. Grupę B utworzyły: Huragan Międzyrzec, DAF II Łuków, Orlęta II Radzyń oraz Pogoń I Siedlce. W grupie C walczyły: Pogoń II Siedlce, BKS I Lublin, AMPLUS Łuków i DAF I Łuków.

Orlęta I Radzyń w swojej grupie zajęły trzecie miejsce i w następnej części zawodów zagrały o miejsca od siódmego do dziewiątego, ostatecznie plasując się na ósmej pozycji. Orlęta II zwyciężyły w swojej grupie i w półfinałach zmierzyły się z AMPLUS-em Łuków. "Biało-zieloni" wygrali z tym przeciwnikiem 1:0 po rzutach karnych. W grupie finałowej Orlęta II pokonały TOP-54 1:0 i w najbardziej emocjonującym meczu zremisowały z BKS-em I 0:0. Pozwoliło im to zająć pierwsze miejsce w całym turnieju.

WYNIKI SPOTKAŃ ORLĄT:

Orlęta I Radzyń - BKS II Lublin 1:3 (bramka Kuba Zarzycki)
Orlęta I Radzyń - TOP-54 Biała Podlaska 0:0
Orlęta I Radzyń - Ruch Ryki 1:0 (bramka Karol Białek)
Orlęta I Radzyń - Huragan Międzyrzec Podlaski 0:2
Orlęta I Radzyń - DAF I Łuków 3:0 (walkower)

Orlęta II Radzyń - Pogoń I Siedlce 1:1 (bramka Kacper Mańko)
Orlęta II Radzyń - Huragan Międzyrzec Podlaski 0:0
Orlęta II Radzyń - DAF II  Łuków 3:0 (bramki: Igor Melchior x2, samobójcza)
Orlęta II Radzyń - AMPLUS Łuków 0:0, karne 1:0 (bramka Łukasz Opolski)
Orlęta II Radzyń - TOP-54 Biała Podlaska 1:0 (bramka Igor Melchior)
Orlęta II Radzyń - BKS I Lublin 0:0

SKŁADY DRUŻYN:

Orlęta I Radzyń:
Oliwier Ciękosz - Janek Burdon, Wiktor Ładny, Mikołaj Kępa, Damian Kap, Karol Białek, Paweł Bożym, Kuba Zarzycki, Julian Myszkowiec, Tomasz Madej, Kacper Zieliński

Orlęta II Radzyń: Fabian Borysiuk - Kacper Pasek, Wiktor Paszkowski, Łukasz Opolski, Kacper Mańko, Igor Melchior, Maciej Nast, Kuba Pawłowski, Kacper Litwiniec, Aleks Ciękosz

Król strzelców: Kacper Popielewicz (TOP-54 Biała Podlaska)
Najlepszy bramkarz: Fabian Borysiuk (Orlęta II Radzyń)
Drużyna Fair Play: Ruch Ryki

Serdeczne podziękowania dla Starosty Radzyńskiego Lucjana Kotwicy za objęcie patronatem rywalizacji i ufundowanie pamiątkowych medali, dyplomów, pucharów dla zwycięzców oraz dla Wicestarosty Mariusza Skoczylasa za ufundowanie nagrody fair play. Dziękujemy również właścicielowi firmy MARKOM za nagrodę dla króla strzelców i Dyrektorowi MOSiR Grzegorzowi Szramowi za nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju. Wyrazy wdzięczności należą się też Zarządowi LKS Orlęta za organizację imprezy oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniach i obsłudze turnieju.