ORLETA-SPOMLEK.PL

Strona oficjalna

Juniorzy jadą do Szwecji

Udostępnij

Juniorzy młodsi naszego klubu po raz drugi z rzędu zagrają w niezwykle prestiżowym turnieju Gothia Cup w okolicach szwedzkiego Goeteborga. W Skandynawii podopieczni Artura Idzikowskiego będą walczyć o poprawienie wyniku sprzed roku, kiedy to odpadli w 1/8 finału z późniejszym mistrzem turnieju - AC Ajaccio z Francji. 

 

PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ - FOTORELACJA GRZEGORZA BOŻYMA Z GOTHIA CUP 2017

Biało-zieloni do Szwecji wylecą w niedzielę o 8:05 z lotniska Warszawa-Modlin. Na zbiórce w Radzyniu spotkają się nieco ponad sześć godzin wcześniej. Wcześniej, drogą kołową, do Goeteborga mają dotrzeć bagaże naszego zespołu oraz grającego w kategorii U15 TOP-u54 Biała Podlaska. Sztab szkoleniowy Orląt na zawodach w Szwecji utworzą pierwszy trener Artur Idzikowski, trener bramkarzy Mateusz Bożym i fizjoterapeuta Szymon Strojek.

W fazie grupowej Orlęta czekają mecze z SKF Colombia z Kolumbii, szwedzkim Stenkullen GoIK oraz Krokelvdalen IL (Norwegia). Te spotkania zaplanowano codziennie od poniedziałku do środy. Jeszcze trzeciego dnia rywalizacji biało-zielonych może czekać udział w fazie play-off: A (walczącej o triumf w całym turnieju) lub B (miejsca od 91. do 187., bo właśnie tyle ekip bierze udział w zawodach). 

Orlęta-Spomlek jadą na północ Europy z nadziejami. - Żartujemy, że w pierwszym spotkaniu będziemy chcieli zrewanżować się za nieudany występ naszej reprezentacji. Dysponujemy mocną drużyną, która zajęła trzecie miejsce - grając z rok starszymi rywalami - w Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych. Pięciu zawodników (Arkadiusz Korolczuk, Jan Bożym, Bartosz Idzikowski, Kacper Musiatowicz i Kacper Kania - przyp. red.) ma za sobą debiut w seniorach, a w pierwszym tygodniu przygotowań intensywnie trenują z pierwszym zespołem. Do 17 naszych piłkarzy dojdą dwaj gracze TOP54 Biała Podlaska, którzy gościnnie i na prośbę bialczan, wystąpią pod moją wodzą - mówi Artur Idzikowski.

Przed rokiem Arkadiusz Korolczuk i spółka uplasowali się w Gothia Cup na miejscach 9-16, przegrywając w 1/8 finału z AC Ajaccio z francuskiej Korsyki, późniejszym triumfatorem. Francuzi zdobywali bramki na 1, 2 i 3:0 dopiero po 40 minutach godzinnego meczu. - Padliśmy wtedy fizycznie - nie ma wątpliwości popularny „Idzi". - Gothia Cup to wielki turniej i wydarzenie. Tysiące drużyn, mnóstwo dzieciaków z całego świata – to robi wrażenie. Świetna organizacja. Warto było pojechać, zobaczyć coś takiego. Nie mówię nawet o graniu w piłkę, a o poznaniu innych kultur. Mieszkaliśmy w szkole z drużynami z Japonii, Afryki, całego świata. Chłopcy zobaczyli, jak bawią się dzieci z różnych stron świata - wspomina zeszłoroczne doświadczenie Rafał Borysiuk, obecnie szkoleniowiec seniorów naszego klubu.

Warto wiedzieć: 

HARMONOGRAM MECZÓW ORLĄT W FAZIE GRUPOWEJ

Poniedziałek 16.7 13:30: Orlęta - SKF Colombia
Wtorek 17.7 11:40: Orlęta - Stenkullen GoIK 
Środa 18.7 8:50: Orlęta - Krokelvalden IL

GRUPA 4 TURNIEJU GOTHIA CUP U16

DRABINKA FAZY PLAY-OFF A

O TURNIEJU (w języku angielskim)

 

Komentarze   

+2 #1 MaserSzymon 2018-07-13 22:50
Mały błąd jest w tekście, gdyż jestem technikiem masażysta a nie fizjoterapeuta.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

VIDEO 1

Dołącz do Nas

Video

Losowe zdjęcie

Brak grafik

Ostatnie dodane zdjęcia

Panel logowania

Osób online

Odwiedza nas 165 gości oraz 0 użytkowników.

 

 

Sponsor techniczny:

                                                                                                            

        

 

 

 

Ta strona stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka).

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem