ORLETA-SPOMLEK.PL

Strona oficjalna

SZTUCZNA NAWIERZCHNIA JESZCZE NIE TERAZ

Udostępnij

Niestety w jednym z tematów o który pytają nasi kibice nie mam dobrych wiadomości.Projektowana inwestycja ,,Remont nawierzchni boiska piłkarskiego i instalacja oświetlenia'' nie może być zrealizowana w tym roku.

Klub na początku lutego złożył do Ministerstwa Sportu I Turystyki wniosek o dofinansowanie tej inwestycji w ramach programu modernizacji obiektów sportowych na 2014 r. Do wniosku dołączona była dokumentacja projektowa i mnóstwo innych wymaganych dokumentów. List polecony kosztował ponad 13zł.           W ramach programu można uzyskać zwrot do wysokości 50% poniesionych nakładów.

 

Na rozstrzygnięcie czekaliśmy ponad trzy miesiące. Na 365 wniosków ministerstwo pozytywnie zaopiniowało, ze względu na ograniczone środki , tylko 72. Nasz wniosek niestety nie. W uzasadnieniu które otrzymaliśmy z ministerstwa wskazywano że preferowano najbardziej zdewastowane obiekty na których  remont jest niezbędny i w jego wyniku można uzyskać najbardziej widoczny wzrost funkcjonalności .

W maju do klubu dotarło pismo od Marszałka Województwa Lubelskiego o zarezerwowaniu środków na naszą inwestycję  z tego samego programu, ale z puli będącej w gestii samorządu wojewódzkiego.Do 31 maja powinniśmy złozyć jeszcze raz wniosek do ministerstwa,z tym że z tej puli mogliśmy liczyć tylko na dofinansowanie  wysokości do 33% .Ten wniosek, już w trochę uproszczonej formie złożyliśmy.

Zarówno we wcześniejszym jak i w tym przypadku mieliśmy zapewnienie Pana Burmistrza o wsparciu finansowym ze strony miasta przy realizacji tej inwestycji . W tym drugim przypadku oczywiście  w większym stopniu.Niestety na początku lipca okazało się że pomimo usilnych starań burmistrza miasto nie może  już z przyczyn formalno-finansowych udzielić nam wsparcia w tym roku.Ponieważ inwestycja powinna być zrealizowana tylko w tym roku musieliśmy przerwać praktycznie już dobiegającą ku końcowi procedurę.

No cóż .. szkoda.

Ale pewnie będziemy próbowali w następnym roku zwłaszcza że mamy już gotową dokumentację,doświadczenie i obietnicę jednego z potencjalnych kandydatów na burmistrza że miasto przeznaczy na ten cel środki w budżecie na przyszły rok jako fundusz celowy.   

 

                                                              Krzysztof Grochowski

Komentarze   

+1 #2 spartoure 2014-07-25 18:48
jutro o 11 w puławach na głownym
Cytować
+3 #1 sparingyzzum 2014-07-25 16:44
czy jutrzejszy sparing aktualny . Jeśli tak to o której?
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

VIDEO 1

Dołącz do Nas

Video

Losowe zdjęcie

Brak grafik

Ostatnie dodane zdjęcia

Panel logowania

Osób online

Odwiedza nas 0 gości oraz 0 użytkowników.

 

 

Sponsor techniczny:

                                                                                                            

        

 

 

 

Ta strona stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka).

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem