ORLETA-SPOMLEK.PL

Strona oficjalna

Czterokrotny mistrz Polski w Radzyniu.

Udostępnij

Drodzy Państwo zapraszamy Was na mecz niezwykły i wyjątkowy. Na spotkanie międzynarodowe, a jakże polskie.

Na spotkanie z drużyną , która kiedy w 1924 roku powstawał nasz klub, była już dwukrotnym mistrzem Polski, drużyną, która ponadto, nigdy nie spadała z ekstraklasy. Z czterokrotnym mistrzem Polski . Dla naszego klubu konfrontacja z lwowianami będzie także swoistym ,,powrotem do korzeni'' ponieważ nazwa "Orlęta" została przyjęta przez nasz klub na cześć Orląt Lwowskich - bohaterskich młodych obrońców miasta Lwowa.

 

Tak drodzy kibice już w najbliższą niedzielę o godzinie 16-tej na naszym stadionie będziecie mogli zobaczyć mecz upamiętniający jubileusz 90-lecia Orląt-Spomlek, w którym to zmierzymy się z Pogonią Lwów. Klub Pogoń Lwów  działał w latach 1907 – 1939 w tym okresie był czterokrotnym Mistrzem Polski (w latach 1922, 1923, 1925, 1926) oraz trzykrotnie był  vice-mistrzem (w latach 1932, 1933, 1935). W momencie wybuchu wojny klub ze Lwowa zajmował 3 miejsce w tabeli.   Po wojnie w oparciu o byłych piłkarzy Pogoni odtworzono w Bytomiu Polonię, która przyjęła niebiesko-czerwone barwy Pogoni Lwów. Także gdy nasz klub reaktywował działalność po II wojnie światowej pierwszym trenerem naszych piłkarzy był były piłkarz właśnie Pogoni Lwów Pan Tadeusz Bocheński. Ciekawostką jest , iż także na cześć lwowskiego klubu niebiesko-czerwone barwy przyjęły m.in. Pogoń Szczecin, Odra Opole, oraz jej bardziej utytułowana ostatnimi czasy imienniczka Odra Wodzisław Śląsk.   W obecnym kształcie lwowski klub został reaktywowany w 2009 roku, a swój pierwszy mecz rozegrał 10 października 2009 roku z drużyną Polonii Chmielnicki. W chwili obecnej zespół Pogoni Lwów występuje w Premier Lidze Obwodu Lwowskiego co jest odpowiednikiem naszej III ligi. W ostatnich dniach klub ze Lwowa zdobył Puchar Kresów w turnieju rozgrywanym w Puławach gdzie miedzy innymi pokonał naszego sobotniego sparingpartnera drużynę Wisły Puławy w stosunku 3:1, w niedzielę (27.07) natomiast pokonał drużynę TG Sokół Brwinów 12:0.

Drodzy Państwo, tak więc w najbliższą niedzielę zapowiada się naprawdę ciekawe widowisko w Radzyniu , na które w imieniu Zarządu Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski serdecznie Państwa zapraszamy. 

Nad tym niecodziennym spotkaniem honorowy patronat objął Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Sławomir Sosnowski.

Marcin Łaskarzewski

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

VIDEO 1

Kalendarz wydarzeń

kwiecień 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
3
4
5
6
7
10
11
13
14
16
17
18
20
21
24
25
26
27
28

Dołącz do Nas

Video

Losowe zdjęcie

Brak grafik

Ostatnie dodane zdjęcia

Panel logowania

Osób online

Odwiedza nas 127 gości oraz 0 użytkowników.

 

 

Sponsor techniczny:

                                                                                                            

        

 

 

 

Ta strona stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka).

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem