ORLETA-SPOMLEK.PL

Strona oficjalna

Sentymentów nie było

Udostępnij

Obchody 90-lecia Orląt Radzyń uświetnił mecz z pierwszym przeciwnikiem naszego klubu Pogonią Lwów. 3 sierpnia o godzinie 16 na naszym boisku spotkały się jedenastki Orląt Radzyń i Pogoni Lwów. Mecz rozpoczął się od ataków gości. Zawodnicy Orląt spokojnie przeczekali napór Pogoni. W 15 minucie po dobrym zagraniu Szymali do Zmorzyńskiego i centrze tego ostatnio bramkę strzelił Witalij Melnyczuk. Po zdobyciu bramki gra była wyrównana z lekką przewagą Orląt. Lwowianie ambicją nadrabiali braki techniczne. W 41 minucie Szymala podał do Melnyczuka, ten odegrał z powrotem do Szymali, który ładnym strzałem pokonał bramkarza Pogoni Lwów.

Na zakończenie pierwszej połowy Pogoń mogła zdobyć kontaktowego gola. Po wybiciu piłki na róg przez Łakomego i dośrodkowaniu z rzutu rożnego Serhij Saluk głową przeniósł piłkę nad poprzeczką. Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem Orląt 2:0.W drugiej połowie nastąpiły zmiany w składach : Orląt – Stężała za Wasiluka i Komar za Szymalę, w Pogoni wchodzą – Czebotar, Łukiewicz i Maciupa. W 49 minucie dośrodkowanie Króla głową kieruje do bramki Melnyczuk. Jest 3:0. Dochodzi do następnych zmian, w Orlętach schodzą Zarzecki, Leszkiewicz, Borysiuk, Melnyczuk, Zmorzyński, Król i zawodnik testowany, a wchodzą odpowiednio Ptaszyński, Ebert, Adison, Pliszka, Powałka, Marciniak i ponownie Szymala. Po zmianach nadal przewagę mają Orlęta i okazje do podwyższenia wyniku. Strzał Jakubca z wolnego trafia w poprzeczkę, zaś Pliszka będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzela zbyt lekko. Pogoń ma również okazję do zdobycia gola. Szarżującego na bramkę Orląt Ostrówkę powstrzymuje nieprawidłowo Ebert, zawodnik Lwowa pada w polu karnym i otrzymuje żółtą kartkę za symulowanie. Spotkanie kończy się wynikiem 3:0 dla Orląt. Mecz z dość wyraźną przewagą naszej drużyny, zbyt ostra gra zawodników z Radzynia jak na mecz jubileuszowy, ale piłka nożna to nie szachy. Forma Orląt rośnie co jest dobrą prognozą przed zbliżającymi się ligowymi zmaganiami.

 

Strzelcy bramek; 15, 49 - Melnyczuk, 41- Szymala,

Skład Orląt Radzyń – Wasiluk (Stężała), Borysiuk (Adison), Zarzecki (Ptaszyński), Łakomy, Jakubiec, Leszkiewicz (Ebert), Król (Marciniak), Zmorzyński (Powałka), Szymala (Komar), Melnyczuk (Pliszka), zawodnik testowany (Szymala).

Skład Pogoni: Mychajło Hojcal, Taras Buchryn, Ołeksandr Tkacz, Andrij Smaluch, Roman Tomaszewski, Wiktor Barabasz, Iwan Pawluch, Serhij Saluk, Jan Juzkiewicz, Iwan Łukioniuk, Ostap Fostiak, Mychajło Maciupa, Jerzy Harkiewicz, Igor Ostrówka, Roman Bojko, Andrzej Hluszkowski, Mychajło Medwedew, Oleh Czebotar

Adam Kułak.

 Widzów - 300

Dzisiejsze spotkanie odbyło się dzięki pomocy Panów: płk. Edwarda Dudzińskiego który przyczynił się do organizacji przyjazdu drużyny lwowskiej, Zdzisława Janusa dyrektora szkoły, który podjął się zakwaterowania ekipy z Lwowa oraz Sławomira Sosnowskiego Marszałka Województwa Lubelskiego, który objął patronat na tym spotkaniem. Wszystkim bardzo dziękujemy.

Galeria [LINK]

Komentarze   

0 #5 Sentymentów nie było.44 2014-08-05 21:54
Zawodników testowanych jest trzech. Istnieje duże prawdopodobieńs two, że pozostaną w Orlętach.
A Hołoweńko jest chory.
Cytować
0 #4 RE: Sentymentów nie byłokubson 2014-08-04 14:14
A Hołoweńko?
Cytować
+5 #3 kazekadrian 2014-08-04 07:41
Kazek juz dawno w Motorze gra chlopie:)
Cytować
-1 #2 ...kubson 2014-08-03 22:15
Co się stało z Kazubskim, czemu nie ma go w składach z ostatnich sparingów?
Cytować
+1 #1 RE: Sentymentów nie byłoxyz 2014-08-03 21:33
Pytanie do redakcji :

Co z zawodnikami testowanymi ? Wiadomo już jakieś konkrety ?
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

VIDEO 1

Dołącz do Nas

Video

Losowe zdjęcie

Brak grafik

Ostatnie dodane zdjęcia

Panel logowania

Osób online

Odwiedza nas 0 gości oraz 0 użytkowników.

 

 

Sponsor techniczny:

                                                                                                            

        

 

 

 

Ta strona stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka).

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem