ORLETA-SPOMLEK.PL

Strona oficjalna

Kilka pytań do Prezesa Zarządu Klubu Orląt Radzyń.

Udostępnij

Ocena postawy drużyny seniorów Orląt Radzyń.

Przed startem rozgrywek zakładaliśmy że liga w której będą grały trzy najlepsze zespoły ze stolic obu województw, niedawni drugoligowcy, będzie silniejsza niż przed rokiem. Dlatego piąte miejsce na półmetku trzeba przyjąć jako zadowalające. Warto dodać że nie przegraliśmy z żadną drużyną która jest od nas wyżej w tabeli. Ale niestety oprócz dobrych meczy zdarzały się nam koszmarne wpadki.

Mecz z Motorem Lublin kiedy przy nadkomplecie publiczności, wspaniałym dopingu i dobrej grze naszych zawodników zasłużenie wygraliśmy powinien na długo pozostać w pamięci kibiców. To było prawdziwe piłkarskie święto w Radzyniu. Natomiast następny mecz w roli gospodarza, z Hetmanem Żółkiewka, chcielibyśmy żeby kibice jak najszybciej zapomnieli.

Ocena pracy trenera Damiana Panka.

Jest pochodną oceny postawy drużyny, czyli też pozytywna. Drużyna jest konsekwentnie budowana i wzmacniana. To miejsce w tabeli nie jest kwestią przypadku. Jak rozmawiam z kibicami to najczęściej zgłaszanym problemem jest gra niektórych zawodników oceniana jako poniżej ich indywidualnych możłiwości. Tutaj są więc jeszcze rezerwy. Zawodnicy co do których miał zastrzeżenia także trener zobowiązali się bardzo solidnie przepracować nadchodzący okres zimowy

.Czy planowane są zmiany składu w przerwie zimowej.

Spektakularne wzmocnienia były w lecie, teraz mogą być jedynie drobne korekty polegające na uzupełnieniu ubytków po ewentualnym odejściem niektórych zawodników. Jesteśmy praktycznie dogadani z napastnikiem ale jak zwykle personalia podamy po podpisaniu stosownej umowy, co nastąpi prawdopodobnie na początku stycznia.

Proszę zdementować lub potwierdzić krążące pogłoski dotyczące przejścia naszych zawodników do drużyn występujących w wyższych klasach rozgrywkowych.

Tak, potwierdzam zainteresowanie kilkoma naszymi zawodnikami ze strony klubów z wyższych lig. Jeżeli będzie konkretna, atrakcyjna dla zawodnika ze względów sportowych oferta, na pewno nie będziemy robili większych problemów z przejściem. W tym roku nasz młody bramkarz Robert Nowacki został zawodnikiem ekstraklasowej Jagiellonii Białystok . Realia są takie że tylko niektóre przymiarki kończą się transferem i raczej należy się liczyć z odejściem co najwyżej jednego lub dwóch zawodników.

Jakie są oczekiwania Zarządu co do miejsca drużyny po zakończeniu sezonu.

W sierpniu zakładaliśmy miejsce w górnej połówce tabeli i cel pozostał jak najbardziej realny. Czym wyższe miejsce tym oczywiście lepiej,ale bez specjalnej presji.Przede wszystkim drużyna powinna grać dla kibiców, ale także indywidualnie zawodnikom powinno zależeć żeby się pokazać, bowiem większość ma jeszcze perspektywy na grę na wyższym poziomie. W zasadzie już teraz myślimy też o następnym sezonie, który będzie znacznie trudniejszy, ze względu na następującą po nim reorganizację i zmniejszeniem trzecich lig o połowę

Czy sytuacja finansowa klubu jest stabilna?

Staramy się aby ta sytuacja była jak najbardziej stabilna. Ale obecny zarząd dostał w spadku po poprzednim zadłużenie i nie jest to dla nas sytuacja komfortowa. Jak będzie w przyszłym roku trudno w tej chwili powiedzieć, bo mieliśmy wybory samorządowe i wielkość finansowania ze strony miasta jest dla nas pewną niewiadomą. Chociaż docierają do nas pozytywne deklaracje w tym zakresie. Niewiadomą jest też poziom finansowania klubu w przyszłym roku ze strony naszego sponsora tytularnego, który przeżywa w tej chwili pewne, miejmy nadzieję przejściowe problemy.

Dziękujemy za rozmowę. Wywiad przeprowadził Adam Kułak.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

VIDEO 1

Kalendarz wydarzeń

kwiecień 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
3
4
5
6
7
10
11
13
14
16
17
18
20
21
24
25
26
27
28

Dołącz do Nas

Video

Losowe zdjęcie

Brak grafik

Ostatnie dodane zdjęcia

Panel logowania

Osób online

Odwiedza nas 209 gości oraz 0 użytkowników.

 

 

Sponsor techniczny:

                                                                                                            

        

 

 

 

Ta strona stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka).

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem