Postawili się Wiśle Puławy

Faworytem w sparringu z II-ligową Wisłą Puławy Orlęta na pewno nie były, więc i porażka 4:1 ujmy nie przynosi. Tym bardziej, że przez większość meczu podopieczni Damiana Panka byli zupełnie równorzędnym przeciwnikiem dla wyżej notowanych gospodarzy.

Gra w pierwszych minutach była bardzo wyrównana, ale pierwsi do bramki trafili goście. Chwilę po dobrej interwencji Adama Wasiluka po dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego największym sprytem wykazał się Tomasz Ryczek i nasi objęli prowadzenie. Niestety trzy minuty później wyrównał Maciej Machalski. Pomimo to biało-zieloni dalej atakowali, w czym niespecjalnie przeszkadzała defensywa gospodarzy. Napastnicy razili jednak nieskutecznością. Zgodnie ze starą piłkarską zasadą zemściło to się bezwłocznie – w 43 minucie gola dla Wisły po rzucie rożnym zdobył Norbert Jędrzejczyk. W drugiej części meczu obaj trenerzy dokonywali licznych zmian, co wpłynęło na jakość i płynność gry. Lepiej w tych warunkach odnaleźli się gospodarze, którzy dwa razy podwyższyli prowadzenie.

Damian Panek: Mecz wiele mi rozjaśnił. Dopóki graliśmy składem zbliżonym do optymalnego, gra wyglądała bardzo dobrze.  To cieszy, bo drużyna jest w takim stadium przygotowań, że mają prawo być zmęczeni i czuć ciężar w nogach. Tomek Ryczek potwierdził, że możemy liczyć na jego bramki. Czekam też na porozumienie między klubami dotyczące transferu Michała Palucha, którego chciałbym mieć w składzie chociaż na tą rundę. Niestety podziękowałem po dzisiejszym meczu testowanemu graczowi z Ukrainy: skoro miałby być tylko uzupełnieniem składu a nie zawodnikiem wiodącym, to wolę dawać szansę naszym juniorom. W piątek na testach pojawi się inny skrzydłowy, któremu dam szansę w sobotnim sparringu w Łęcznej.

Wisła Puławy – Orlęta Radzyń Podlaski 4:1 (2:1)
Gole dla Wisły: Maciej Machalski, Norbert Jędrzejczyk, Jarosław Niezgoda, Konrad Szczotka – Tomasz Ryczek

Wisła (I połowa): Penkowec – Edwards, Jędrzejczyk, Jaroszek, Barański – Sedlewski, Machalski, Maksymiuk, Filipow, Pożak – Raphael

Wisła (II połowa): Leszczyński – Lisiecki, Gorskie, Pielach, Fedoriw – Martuś, Litwiniuk, Szczotka, Charzewski, Nowak (70′ Pożak) – Niezgoda

Orlęta: Wasiluk – Leszkiewicz, Jakubiec, Zarzecki, Szymala, Borysiuk, Tymosiak, Zmorzyński, Ryczek, zawodnik testowany, Paluch oraz Stężała, Ebert, Nowacki, Kula, Pliszka, Mielnychuk, Garbacik