Przegrana z Powiślakiem

Na boisku z naturalną nawierzchnią w położonym między Puławami a Garbowem, swój sparing rozgrywały Orlęta Radzyń Podlaski. Przeciwnikiem biało-zielonych był Powiślak Końskowola, który zwyciężył ekipę Damiana Panka 2:0 po dwóch bramkach, strzelonych w pierwszej połowie.

Od pierwszych minut spotkania Orlęta Radzyń Podlaski próbowały dominować na boisku, jednak Powiślak bardzo dobrze kontratakował. Po jednej z kilku kontr, były snajper naszego klubu - Łukasz Giza - pokonał Krzysztofa Stężałę. „Stężi" przed przerwą skapitulował jeszcze raz, po egzekwowanym przez Michała Chwiszczuka. Trzecioligowiec z Radzynia Podlaskiego długo dążył choćby do zdobycia bramki kontaktowej, jednak Orlęta miały tego dnia problemy ze skutecznością. Bardzo słaby był zwłaszcza celownik Damiana Szpaka, który ani razu - pomimo czterech sytuacji - nie pokonał Michała Bickiego.

Damian Panek: - Mecz się odbył i to wystarczy za komentarz. Nasza gra wyglądała bardzo słabo. Błędem było rozegranie tego meczu na takim boisku w Garbowie, zamiast na sztucznej murawie w Puławach. Nie będę jednak zwalał naszej słabszej gry na to, że graliśmy na słabiej przygotowanym boisku. Nie było dziś z nami Rafała Borysiuka, który potrzebuje jeszcze co najmniej tygodnia przerwy i jest pod opieką klubowego fizjoterapeuty. Piotrek Zmorzyński jest na obozie z Akademią Wychowania Fizycznego. Sprawdzaliśmy Kamila Daszczyka z Dębu Dębowa Kłoda. Jeszcze za wcześnie, by mówić, czy ten zawodnik do nas trafi.

Powiślak Końskowola – Orlęta Radzyń Podlaski 2:0 (2:0)
Bramki: Łukasz Giza 18′, Michał Chwiszczuk 32′ (rzut karny)

Orlęta: Stężała (46′ Wójcicki) – Ł. Ebert (46′ J. Kot), Leszkiewicz (46′ Łakomy), Konaszewski (46′ Zarzecki), Daszczyk (46′ Szymala), A. Kot (46′ Powałka), Melnyczuk (46′ Groborz), Rycaj (46′ Wasilewski), Nowacki (46′ Cieślak), Iwańczuk (46′ M. Ebert), Król (46′ Szpak).

Sędziował: Wojciech Rek.