ORLETA-SPOMLEK.PL

Strona oficjalna

Trampkarze młodsi zwiedzili Trójmiasto i zagrali z rówieśnikami z Lechii

Udostępnij

Od piątku do niedzieli w Gdańsku przebywała drużyna trampkarzy młodszych. Zawodnicy, urodzeni w 2002 roku i prowadzeni przez Rafała Borysiuka, oprócz zwiedzania Trójmiasta i Energa Stadionu, rozegrali bardzo wartościowy sparing z drużyną Lechii Gdańsk. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:2 na korzyść gdańszczan, którzy jednak bardzo chwalili drużynę z Radzynia. W imieniu trenera Borysiuka i drużyny, bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji wyjazdu członkom zarządu: Jarosławowi Musiatowiczowi i Grzegorzowi Bożymowi. W TYM MIEJSCU znajduje się galeria z weekendowego pobytu trampkarzy w Trójmieście.

W piątkowy wieczór zawodnicy Orląt Radzyń Podlaski dojechali do Gdańska i wieczorem zobaczyli morze. - Dla niektórych była to pierwsza okazja, by zobaczyć Bałtyk - nie krył Rafał Borysiuk. Po krótkim spacerze, Arek Korolczuk i jego koledzy położyli się spać przed bardzo prestiżowym spotkaniem z Lechią Gdańsk. Spotkanie zaplanowano na 9:30, na boisku Gryfa Sopot.

Pojedynek z gdańszczanami należał do lechistów, którzy - zdaniem wielu obserwatorów młodzieżowego futbolu - należą do najlepszych ekip w całym kraju. Lechiści objęli prowadzenie 3:0, na co udanie odpowiedział Kacper Kania. Gola na 2:4 dla Orląt zdobył Arkadiusz Korolczuk. Niestety, sama końcówka należała do gospodarzy. - Chłopcy nie mieli sił, to był nasz pierwszy kontakt z dużym boiskiem w tym roku - dodaje starszy z braci Borysiuków. Lechia zdobyła jeszcze dwa gole i wygrała 6:2.

Po zakończeniu meczu w Sopocie, 14-latkowie z Radzynia Podlaskiego udali się na wycieczkę, a popołudniu obejrzeli spotkanie Ekstraklasy pomiędzy Koroną Kielce a Lechią. Następnego dnia, z samego rana - o 9:00 - gdy dorosła drużyna Lechii wróciła z Kielc, piłkarze Rafała Borysiuka pojechali na pomeczowy trening biało-zielonych z Trójmiasta. - Chłopaki mieli możliwość zrobienia sobie zdjęcia z Sebastianem Milą, Grzegorzem Kuświkiem, Grzegorzem Wojtkowiakiem i Sławomirem Peszko - wylicza „Borys''.

Lechia Gdańsk - Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski 6:2 
Bramki dla Orląt: Kacper Kania, Arkadiusz Korolczuk

Orlęta: Patryk Musiatowicz, Bartosz Idzikowski, Michał Kalicki, Piotr Oramus, Dawid Mitroniuk, Arkadiusz Korolczuk, Piotr Kuźma, Kacper Musiatowicz, Jan Bożym, Kacper Kania, Jakub Mainusz, Marcel Obroślak, Bartłomiej Siudaj, Jakub Kowalik, Mateusz Stefaniak, Patryk Burda.

POWYJAZDOWY KOMENTARZ

Rafał Borysiuk: Lechia to drużyna z czołowej piątki w Polsce. Patrząc na nich z boku, również dochodziłem do podobnego wniosku. To niezwykle pożyteczny i bardzo fajny sparing - i to dla obu stron. Gdańszczanie podkreślali bowiem, że dawno nie rozegrali tak wartościowej gry kontrolnej. Trener Lechii i pracujący tam Sławomir Wojciechowski zwracali uwagę na numery poszczególnych moich zawodników, którzy wpadli im w oko. Górowaliśmy nad Lechią pod względem motorycznym, wybieganiem, jednak rywale byli lepsi od strony technicznej. Momentami mecz był naprawdę wyrównany, choć rywale cały czas są w normalnym treningu, a my - ćwiczymy na orliku i w hali. W Gdańsku jest naprawdę duża selekcja, na miejsce jednego chłopca czeka kolejnych kilkudziesięciu. To naprawdę świetny materiał do pracy, chłopcy widzą, co muszą poprawić. W niedzielny poranek obejrzeliśmy trening Lechii. Dzieciaki zobaczyły, jak fajne jest życie piłkarza: przyjeżdża na trening, wsiada w bardzo ładny samochód, trenuje. Chodziło nam o to, by dać im taki bodziec. Dzięki Sławomirowi Wojciechowskiemu złapaliśmy jakiś kontakt w Trójmieście i już teraz mogę powiedzieć, że w lecie planujemy odbyć w Gdańsku obóz.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

VIDEO 1

Dołącz do Nas

Video

Losowe zdjęcie

Brak grafik

Ostatnie dodane zdjęcia

Panel logowania

Osób online

Odwiedza nas 0 gości oraz 0 użytkowników.

 

 

Sponsor techniczny:

                                                                                                            

        

 

 

 

Ta strona stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka).

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem