Z Avią na remis

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski zremisowały w Świdniku z Avią po 1. Gola dla gości zdobył Konrad Król w 36. minucie gry.

Pierwsza połowa spotkania w Świdniku należała do przyjezdnych. Mimo wszystko jednak - oba zespoły grały bardzo dobrze i w składach, zbliżonych do podstawowych. W Avii brakowało Sebastiana Orzędowskiego, a w Orlętach - Jakuba Szymali i Rafała Borysiuka. Wreszcie nadeszła 36. minuta, kiedy to Konrad Król wykorzystał bardzo dobre podanie z głębi pola. Po zmianie stron świdniczanie zdołali wyrównać- dośrodkowanie z lewej strony na gola zamienił Kamil Oziemczuk.

Za tydzień radzyńska jedenastka zmierzy się z Polesiem Kock, a miejsce i termin rozegrania tej konfrontacji nie są jeszcze znane.

Damian Panek: - Sparing oceniam pozytywnie, muszę powiedzieć, że nasza forma idzie do góry i - mimo że graliśmy bez kilku podstawowych zawodników - wyglądaliśmy przyzwoicie. Zwłaszcza do przerwy, gdy potrafiliśmy zrobić kilka fajnych akcji. Mam nadzieję, że forma będzie coraz lepsza, bo tak musi być, do ligi coraz bliżej. W drugiej połowie dokonałem siedmiu zmian, jakość była niższa. Ale nie o to chodzi - w sparingu chodzi o to, by każdy zaliczył swoje minuty. Mam nadzieję, że drobne urazy, które mamy, będą nas już omijały. Konrad Król wyszedł sam na sam i strzelił na 1:0. Nie ustrzegliśmy się błędów w obronie, było sporo okazji dla obu stron. Na tym etapie było najważniejsze, żeby zobaczyć, jak drużyna porusza się. Z optymizmem patrzę na kolejny tydzień. Widać coraz lepszą dyspozycję fizyczną, stopniowo będziemy schodzić z obciążeń. W przyszłym tygodniu przynajmniej dwa razy chcemy wyjść na naturalną nawierzchnię. Z utęsknieniem czekamy na poprawę pogody. Nie ma już czasu, żeby kombinować. Musimy jak najszybciej uciekać z Orlika. Szymala i Szpak dostali wolny weekend. Damian ma lekkie problemy z plecami, Patryk z mięśniem przywodziciela. Nie chcieliśmy ryzykować pogłębieniem urazów, dostali wolny weekend. Rafał Borysiuk i jego powrót to sprawa nieco odleglejsza, ale liczę, że na mecz z Sokołem Sieniawa będzie gotowy.

Avia Świdnik - Orlęta Radzyń Podlaski 1:1 (0:1)
Bramki: Kamil Oziemczuk 70' - Konrad Król 36'

Orlęta-Spomlek: Stężała (46' Wójcicki) - Leszkiewicz (46' Ł. Ebert), Konaszewski (46' Łakomy), Zarzecki, Daszczyk - Kot, Powałka (46' Rycaj), Zmorzyński, Melnyczuk (70 Nowacki), Groborz (70' M. Ebert), Król (70' Iwańczuk).

Sędziował: Karol Iwanowicz.