Wygrywamy w Krzywdzie

Polesie Kock okazało się za słabym dla Orląt-Spomlek Radzyń Podlaski przeciwnikiem. W Krzywdzie, gdzie rozgrywano to spotkanie, radzynianie zwyciężyli aż 4:1. Hattrickiem popisał się lewy obrońca drużyny Damiana Panka, Patryk Szymala, a konto biało-zielonych uzupełnił Konrad Król.

Jako pierwsi- za sprawą Kamila Nakoniecznego - gola zdobyli gracze z Kocka. Orlęta powoli dochodziły do głosu, jednak na wyrównanie przyszło czekać aż do 37. minuty, kiedy to celnym strzałem popisał się Patryk Szymala. Po chwili trzecioligowiec wyszedł na prowadzenie dzięki strzałowi Konrada Króla. Po zmianie stron kolejne dwa gole zdobył Szymala, a na boisku panowała drużyna Damiana Panka. W jej barwach nie wystąpili Kamil Groborz i Damian Szpak, którzy narzekają na urazy.

Za tydzień rywalem ekipy z Radzynia będzie Podlasie Biała Podlaska.

Damian Panek: – Kamil Groborz ma lekki uraz łydki, od poniedziałku do treningów z drużyną wróci Rafał Borysiuk, który będzie ćwiczył swoim torem. Z dnia na dzień będziemy mu zwiększać obciążenia, a w praniu ma się okazać, jak reaguje kontuzjowana noga. Zagraliśmy na naprawdę dobrym, trawiastym boisku. Może nie było ono idealne, ale na pewno co najmniej przyzwoite. W pierwszej połowie – dopóki przeciwnik miał siły za nami biegać – to był to naprawdę fajny mecz. Całe dziewięćdziesiąt minut graliśmy na połowie rywala, ale w naszej grze dużo było niedokładności, zwłaszcza w ataku pozycyjnym, gdzie podejmowaliśmy nieprzemyślane decyzje. Fajnie poruszaliśmy się po boisku, widać chęć do grania i to cieszy. Brakuje nam treningów na dużym boisku, ale od poniedziałku, niezależnie od warunków, wchodzimy na takowe. Brak ogrania było widać zwłaszcza przy grze dłuższym podaniem. Patryk Szymala zdobył dwa gole z akcji i jednego z rzutu wolnego. Wszystkie trzy padły po strzałach zza pola karnego. Konrad Król strzelił natomiast z szesnastki w samo okienko. Ogólnie można być zadowolonym.

Polesie Kock – Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski 1:4 (1:2)
Bramki: Kamil Nakonieczny 13′ – Patryk Szymala 37′, 65′, 78′, Konrad Król 38′.

Orlęta: Wójcicki (60′ Stężała) – Leszkiewicz (60′ Ł. Ebert), Konaszewski (60′ Łakomy), Zarzecki, Szymala, Powałka (75′ M. Ebert), Kot, Melnyczuk (75′ Nowacki), Król (75′ Iwańczuk), Zmorzyński (75′ Daszczyk) – Szpak (70′ Rycaj).