Orlęta poleciały wyżej od Sokoła!

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski w pełni zasłużenie pokonały Sokoła Sieniawa (3:1). Gole dla zwycięzców zdobywali Damian Szpak - dwie oraz Kamil Groborz. Ta wygrana pozwala umocnić radzynianom swoją pozycję „nad kreską" w rywalizacji trzecioligowców.

Spotkanie od pierwszego gwizdka sędziego Radosława Wąsika było bardzo emocjonujące. Zziębnięci kibice nie mogli narzekać na brak wrażeń. Obie drużyny preferując ofensywną grę sygnalizowały, że remis ich nie interesuje. Groźniejsze ataki wyprowadzała drużyna gospodarzy. W szóstej minucie Konrad Król po dośrodkowaniu Damiana Szpaka z odległości jednego metra nie potrafił zmusić do kapitulacji Łukasza Ćwiczaka. Dwanaście minut później Witek Melnychuk z dwunastu metrów trafił w poprzeczkę, w 25 minucie Szpak zbyt lekko strzelił do pustej bramki, obrońca zdążył dobiec i wybić piłkę z linii bramkowej. Okazji na otworzenie wyniku spotkania nie wykorzystali Król i Groborz. Najbardziej dogodne okazje bramkowe w drużynie gości zmarnowali Artur Bańka i Tomasz Wilusz. Pierwsza połowa wobec indolencji strzeleckiej z obu stron zakończyła się bezbramkowo.

Drugą część spotkania bardziej dziarsko rozpoczęli goście. Rozluźnili szyki obronne co skwapliwie wykorzystali napastnicy Orląt. W 52 minucie Arek Kot przeciął podanie pomiędzy zawodnikami Sokoła, zagrał do Króla, który zacentrował w pole karne i Damian Szpak z około siedmiu metrów zdobył bramkę. Dwie minuty później Szpak zamierzał zrewanżować się Konradowi za podanie, będąc kilka metrów na wprost bramki nie strzelał tylko podał do Króla, obrońca Sokoła przejął piłkę i zamiast koronki były nici z akcji. Sieniawianie widząc co się dzieje postanowili oddalić zagrożenie od własnej bramki. Wybrali najlepszą obronę czyli atak. Przez kilka minut niezwykle groźnie zrobiło się pod bramką Wójcickiego. Efektem przewagi była wyrównująca bramka zdobyta głową po rzucie rożnym przez Tomasza Walata. Orlęta nie zamierzały oddawać pola przyjezdnym, Na bramkę Ćwiczaka sunęły groźne ataki gospodarzy. W 69 minucie bramkarz gości obawiał się łapać piłkę na linii pola karnego, głową wybił piłkę pod nogi Groborza, który skorzystał z prezentu i z 35 metrów ku rozpaczy Ćwiczaka trafił do pustej bramki. Radzyńska drużyna zdobyła przewagę w grze jednak Król, Szpak i Zmorzyński nie potrafili podwyższyć wyniku. Pod koniec spotkania goście postanowili znów zaatakować, Kołodziej,Walat i Flis byli bliscy zdobycia wyrównującej bramki. Zapomnieli o obronie, za co zostali skarceni w ostatniej minucie spotkania bramką zdobytą przez Damiana Szpaka.

Zawody za sprawą obu zespołów stały na wysokim poziomie. Żadna z drużyn nie „murowała” własnej bramki, kibice mieli często okazje do oklaskiwania ładnych akcji. W przekroju całego spotkania Orlęta miały więcej okazji bramkowych i Damiana Szpaka w składzie. Cały zespół Orląt zasłużył na pochwały za ambitną walkę, zaangażowanie i profesjonalne podejście do gry.Należy podkreślić bardzo dobry poziom sędziowania.

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - Sokół Sieniawa 3:1 (0:0)
Bramki: Damian Szpak 52', 90+3', Kamil Groborz 69' - Tomasz Walat 59'

Orlęta: Wójcicki - Ebert, Zarzecki, Konaszewski, Szymala - Zmorzyński, Kot (79' Rycaj), Groborz, Melnyczuk (90' Powałka), Król (90' Łakomy) - Szpak.

Sokół: Ćwiczak - Kapuściński, Padiasek (60' Kołodziej), Makowski, Skała, Bańka (51' Trawka), Wilusz (72' Flis), Milcz (72' Gnatek), Lubiński, Hass, Walat.

Żółte kartki: Kamil Groborz - Damian Skała
Sędziował: Radosław Wąsik (Lublin).