Arena zdobyta!

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski wygrały w Lublinie z Lublinianką 3:1. Dla drużyny Damiana Panka to olbrzymi krok w kierunku pozostania w nowej III lidze. Te trzy punkty oznaczają awans radzynian na piąte miejsce w tabeli.

Od pierwszych minut spotkanie nie zachwycało swoim poziomem. Inicjatywę posiadali miejscowi, jednak nieco więcej wynikało z akcji przyjezdnych. W 17. Minucie bardzo aktywny Piotr Zmorzyński wyszedł sam na sam z Pawłem Lipcem, ale został zablokowany. Piłka wyszła na rzut rożny, z którego wprost na głowę Arka Kota dośrodkował Konrad Król. „Kociak” tym samym otworzył wynik. W 30. minucie „Królik” był adresatem wrzutki Zmorzyńskiego, jednak pomylił się naprawdę nieznacznie. Od tego czasu coraz groźniej atakowała Lublinianka. Drużyna Marka Sadowskiego najpierw nie zdobyła gola dzięki dobrej interwencji radzyńskich defensorów. Ci byli jednak bezradni wobec dobrego podania w kierunku Mateusza Majewskiego. „Majo” minął Krzysztofa Stężałę i strzelił do pustej bramki. Do przerwy było po 1.

Druga odsłona rozpoczęła się od znacznie lepszej gry biało-zielonych. Doskonale w 59. Minucie spisał się Zmorzyński, który uruchomił Konrada Króla. Ten wystawił piłkę Damianowi Szpakowi. Wypożyczony z Górnika Łęczna snajper ze spokojem umieścił futbolówkę w siatce. Tym razem szósta drużyna ligi nie cofnęła się i dalej atakowała. Na efekty nie trzeba było czekać. W 58’ Szpak trafił po raz drugi, jednak asystent Macieja Łamasza sygnalizował spalonego. Z biegiem czasu inicjatywa przechodziła w ręce gospodarzy. W 73. minucie ekipa Damiana Panka wykonywała – trzeci z rzędu – rzut rożny. Patryk Szymala dośrodkował na głowę Arka Kota, który podwyższył prowadzenie. Po chwili powinno być 4:1. Melnyczuk dośrodkował na nogę Szpaka, który trafił w poprzeczkę. Od tego czasu, nie licząc sytuacji Piotra Stefańskiego z 89. minuty (doskonała interwencja Stężały), na boisku działo się niewiele.

17 kwietnia o 15:00 Orlęta podejmą Piasta Tuczempy.

Lublinianka – Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski 1:3 (1:1)
Bramki: Mateusz Majewski 36' - Arkadiusz Kot 18', 73', Damian Szpak 50'

Lublinianka: Lipiec, Mazurek, Kosiarczyk, Gutek, Sobiech (76' Skoczylas), Kaganek, Pułka, Wróbel (58' Stefański), Majewski (43' Banachiewicz), Dobrowolski (65' A. Sadowski), Buzała.

Orlęta: Stężała - Ebert, Konaszewski, Zarzecki, Szymala - Powałka (87' Łakomy), Kot (76' Groborz) - Melnyczuk, Król (82' Borysiuk), Zmorzyński (90' Leszkiewicz) - Szpak.

Żółte kartki: Witalij Melnyczuk, Konrad Król, Patryk Szymala.
Sędziował: Maciej Łamasz (Jarosław).