Szczęśliwy początek maratonu

Dzisiejszym wygranym 2:1 meczem z Piastem Tuczempy zespół trenera Damiana Panka rozpoczął trwający miesiąc, maraton piłkarski.. Do czternastego maja drużyna będzie grała po dwa razy w tygodniu. Pomiędzy dwa trudne spotkania z Avią i Chełmianką „wciśnięto” bowiem zaległy mecz z Wólczanką Wólka Pełkińska, a na 11 maja ustalono mecz pucharowy w Łazach. Utrzymanie wysokiej formy przy takim obciążeniu meczowym będzie niezwykle trudne, przez co walka o utrzymanie się w nowej lidze stanie się niezwykle emocjonująca.

Od pierwszego gwizdka sędziego goście przystąpili do zmasowanych ataków na bramkę Krzyśka Stężały. Zawodnicy Orląt zaskoczeni obrotem sprawy pierwszą akcję zaczepną przeprowadzili dopiero w dziewiątej minucie. W 12 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Szymalę piłka przesunęła się po poprzeczce bramki Strawy, przy odrobinie szczęścia gospodarze mogli otworzyć wynik meczu. Napór Piasta mógł przynieść efekt w 23 minucie. Niezbyt zdecydowanie zachował się Konaszewski, któremu piłkę w polu karnym odebrał Tołpa, strzelił ale w boczną siatkę bramki Orląt. W 27 minucie pozostawiony bez opieki Wota strzelił z 12 metrów niecelnie, ten sam zawodnik w 29 minucie przymierzył dokładnie, jednak doskonały refleks Stężały, który nogami obronił piłkę zdążającą przy słupku do bramki, zapobiegł utracie gola przez gospodarzy. Zawodnicy Orląt przeprowadzili kilka nieskutecznych ataków, strzały Groborza i Szpaka trafiały w obrońców a Zarzecki po rożnym strzelił obok bramki. Znów do głosu doszli goście. Po jednym z ataków Karol Rycaj na linii pola karnego sfaulował Gila, za co sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Karovskyi, zmylił Stężałę i dał prowadzenie gościom. Przyjezdni zbyt długo nie cieszyli się przewagą. Cztery minuty później doskonałe dośrodkowanie Zmorzyńskiego Karol Rycaj strzałem z woleja zamienił na gola.

Do drugiej połowy spotkania Orlęta przystąpiły z jedną zmianą. W miejsce niezbyt zdrowego Arka Kota wszedł do gry Rafał Borysiuk. Obraz gry gospodarzy nieco się poprawił, jednak klarownych sytuacji do zdobycia gola z jednej i z drugiej strony nie było. W 69 minucie niezłą okazję zmarnował Groborz, za chwilę Zmorzyński dobrze strzelił jednak obrońca gości zablokował uderzenie. Pod koniec spotkania Szpakowi piłkę z głowy zdejmowali obrońca i bramkarz Strawa. Goście zmęczeni ogromnym tempem gry, grali na czas, długo leżeli na boisku, bramkarz celebrował wybicie piłki. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się polubownie, ostatnia akcja gospodarzy zakończyła się sukcesem. Podanie Groborza pod bramkę gości prawie było w rękach Strawy, Zarzecki ubiegł bramkarza i wepchnął piłkę do siatki Piasta.

Mecz nie był porywającym widowiskiem. Drużyna Piasta zaskoczyła gospodarzy agresywną i szybką grą. Doświadczeni obrońcy odcinali od podań Szpaka, zagęszczali przedpole własnej bramki a gdy zabrakło sił umiejętnie grali na czas.

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - Piast Tuczempy 2:1 (1:1)
Bramki: Karol Rycaj 45', Adrian Zarzecki 90+5' - Bogdan Karkowski 41' (rzut karny)

Orlęta: Stężała - Ebert (79' Leszkiewicz), Zarzecki, Konaszewski, Szymala (86' Daszczyk) - Rycaj (76' Nowacki), Kot (46' Borysiuk), Powałka, Groborz, Zmorzyński - Szpak.

Piast: Strawa - Jaroch, Kubas, Gil, Kwaśny, Karkowski (90' Stopyra), Wota, Wielgosz, Aab (83' Nasiewicz), Noga, Tołpa (87' Zając).

Żółte kartki: Kamil Groborz, Rafał Borysiuk, Łukasz Ebert - Bogdan Karkowski
Widzów: ponad 500 osób.
Sędziował: Łukasz Woliński (Lublin).