Pewny triumf w Przeworsku

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski pokonały w Przeworsku tamtejszego Orła 4:1 (1:0). To trzynasta wygrana podopiecznych Damiana Panka w bieżącym sezonie. Dzięki tym trzem punktom zawodnicy z Radzynia są coraz bliżej pozostania w nowej III lidze.

Od początku spotkania podopieczni Damiana Panka muieli sporą przewagę, którą mogli udokumentować już w 10. minucie. Wtedy to w poprzeczkę trafił jednak Damian Szpak. Przez kolejne kilkanaście minut oba zespoły miały po jednej szansie, jednak Witalij Melnyczuk w ostatniej chwili został ubiegnięty przez obrońców, zaś strzał Dawida Czyrnego zakończył swój lot na słupku. W 24. minucie Konrad Król wykorzystał błąd defensorów i uderzył tuż przy słupku, dając Orlętom bezcenne prowadzenie. Do przerwy po niezłej grze goście prowadzili.

Po przerwie oba zespoły dążyły do kolejnych goli. W 60. minucie faulowany w polu karnym był Witalij Melnyczuk. Do jedenastki podszedł Szpak, który podwyższył prowadzenie swojej drużyny. W 67' było 1:2, po tym jak Adriana Wójcickiego zaskoczył Konrad Stępień. Na szczęście Orlęta nie dały sobie wydrzeć inicjatywy z rąk i już w 81' było 3:1. Wówczas ładną akcję zamknął - strzałem głową - Adrian Zarzecki. Po 3 minutach Marek Nowacki, który uderzył z bliskiej odległości, zapewnił radzynianom bezcenne 3 punkty.

W niedzielę o 15:00 podejmiemy Avię Świdnik.