Czwarta z rzędu wygrana Orląt

Orlęta Radzyń Podlaski pokonały na własnym boisku Avię Świdnik 4:2 (1:0). Dla podopiecznych Damiana Panka to czwarta z rzędu wygrana na trzecioligowych arenach. Tym samym biało-zieloni są w komfortowej sytuacji w walce o grę w nowej III lidze. W środę do Radzynia przyjedzie Wólczanka Wólka Pełkińska. Poprzedni mecz z Chełmianką mocno przerzedził szeregi przyjezdnych, osłabiona Avia pomimo bardzo ambitnej postawy nie była w stanie dorównać ekipie Damiana Panka.

Rozpoczęcie meczu dla gospodarzy było wymarzone. Chwilę po gwizdku sędziego faulowany był Witek Melnychuk. Patryk Szymala z rzutu wolnego wrzucił piłkę na drugi słupek, Adrian Zarzecki głową dał prowadzenie radzyńskiej drużynie. Goście próbowali odrabiać stratę, czynili to bardzo nieudolnie. Zawodnicy Orląt w pierwszej połowie posiadali niewielką przewagę, uderzenia Kota, Szpaka i Eberta nie znalazły się w bramce Zacharskiego. Avia dwukrotnie po strzałach Bogusza i Białka mogła wyrównać, oba strzały wyłapał Wójcicki.

Druga połowa rozpoczęła się od trzęsienia ziemi. Trzy kolejne ataki zespół radzyński zamienił na trzy gole. W 46 minucie po szkolnych błędach obrony Avii Damian Szpak będąc na czwartym metrze nie zmarnował prezentu, podwyższył na 2:0. Ojcem chrzestnym dwóch kolejnych bramek był Kamil Groborz. W 48 minucie dokładnie wypuścił na czystą pozycję Piotrka Zmorzyńskiego, który kiwnął Zacharskiego i strzelił do pustej bramki. Cztery minuty później Kamil idealnie przerzucił piłkę nad obroną gości do Damiana Szpaka, napastnik Orląt silnym uderzeniem nie dał żadnych szans obrony golkiperowi Avii. Prowadząc 4:0 zawodnicy Orląt nieco odpuścili. Przestój wykorzystali goście. Wprowadzony na drugą połowę za poszkodowanego w starciu z Łukaszem Ebertem Kamila Staroka, Adam Nowak najpierw w 61 minucie strzelił gola, dwie minuty później idealnie dograł do Białka, który zdobył 27 bramkę w rozgrywkach. Po stracie dwóch goli zespól radzyński szybko pozbierał się i wrócił na właściwe tory. Blisko podwyższenia wyniku był w 64 minucie Szpak , będąc oko w oko z Zacharskim przestrzelił, w 84 minucie Groborz z linii pola karnego również nie trafił do siatki Avii, uderzenie Szpaka z dwunastego metra w 87 minucie zablokował obrońca. Dwie okazje dla gości zmarnował bardzo aktywny Orzędowski.

Spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Orląt Spomlek Radzyń. Jak wspomniałem w zapowiedzi meczu, naciskana obrona Avii popełniała dużo błędów. Chwilowe zezwolenie obrony Orląt na rozwinięcie skrzydeł Świdniczanom, skutkowało dwoma bramkami.

Po meczu w kawiarence klubowej odbyło się spotkanie z Panem Michałem Listkiewiczem byłym prezesem PZPN-u i sędzią międzynarodowym

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - Avia Świdnik 4:2 (1:0)
Bramki: Adrian Zarzecki 2', Damian Szpak 46', 52', Piotr Zmorzyński 48' - Adam Nowak 61', Wojciech Białek 63'

Orlęta: Wójcicki - Ebert (83' Leszkiewicz), Konaszewski, Zarzecki, P. Szymala, Melnyczuk, Groborz, Kot (64' Borysiuk), Zmorzyński, Król (17' Powałka), Szpak (87' Rycaj).

Avia: Zacharski - Kazubski, Maciejewski, Grzegorczyk, Barański, Wołos, Bogusz, Orzędowski, J. Szymala (76' Podstawka), Starok (46' Nowak), Białek.

Żółte kartki: Łukasz Ebert, Adrian Zarzecki - Jakub Szymala
Sędziował: Grzegorz Pożarowszczyk (Lublin).