ORLETA-SPOMLEK.PL

Strona oficjalna

Kolejny remis

Udostępnij

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski zremisowały na własnym boisku z Chełmianka Chełm. Jeden zdobyty punkt z Chełmianką przy porażkach Karpat z Wólczanką i Polonii z Avią wyprowadził radzyńską drużynę na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

 

 

 

 

             Spotkanie rozpoczęło się od ataków podopiecznych trenera Artura Bożyka. Dwie pierwsze akcje Chełmianki były sygnałem ostrzegawczym dla gospodarzy. Strzał Wójcika i błąd niedokładnie krytego Poczwardowskiego w opanowaniu piłki kilka metrów od bramki Stężały pokazały brak koncentracji obrońców Orląt. Nieco zagrożenia po atakach duetu Szpak-Groborz w 9 i 14 minucie nie ostudziły zapału Chełmianki. W 21 minucie Tomalski umieścił piłkę w bramce Stężały ale był na pozycji spalonej. Goście zdobyli przewagę na boisku, co udowodnili w 34 minucie. Bardzo aktywny Tomalski z boku wrzucił piłkę w pole karne i obrońcom Orląt pozostało przyglądać się jak pozostawiony bez opieki Oleksij Prytuljak strzelił gola. Po stracie bramki gospodarze nieco śmielej zaczęli atakować, ale było dużo niedokładności w ich poczynaniach ofensywnych. Niecelne strzały głową Groborza i Łakomego, niedokładnie opanowana piłka przez Szpaka w polu karnym były zbyt małym zagrożeniem aby wyrównać rezultat spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się zasłużonym prowadzeniem gości.

              Drugą połowę meczu podopieczni trenera Damiana Panka rozpoczęli trochę odważniej. W 53 minucie Szpak dobrze strzelił, na drodze piłki stanął Wójcik, dwie minuty później Damian zbyt długo zwlekał z uderzeniem i piłkę odebrał były bramkarz Pogoni Siedlce – Kozaczyński, Kot z daleka strzelił celnie, golkiper Chełmianki był znowu górą. W 64 minucie Orlęta wróciły z dalekiej podróży. Tomalski wyszedł naprzeciw Stężały, strzelił technicznie po ziemi, piłka o centymetry przeszła obok słupka bramki gospodarzy. Kilka minut później po rzucie wolnym Wójcik głową uderzył obok spojenia słupka z poprzeczką. Chełmianka w ataku zapomniała o obronie, długie podanie z własnej połowy dostał Damian Szpak, przerzucił piłkę nad wysuniętym bramkarzem wyrównując rezultat spotkania. Pomimo okazji Groborza i Szpaka ze strony Orląt oraz Tomalskiego i Kopruchy dla Chełmianki wynik meczu nie uległ zmianie.

              Spotkanie stało na dobrym poziomie, Chełmianka była nieco lepszym zespołem w pierwszej połowie, druga połowa wyrównana. Zespół Orląt odczuwał trudy środowej potyczki z Wólczanką. Remis nie krzywdzi żadnej drużyny.

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - Chełmianka Chełm 1:1 (0:1)
Bramki: Damian Szpak 74' - Aleksiej Pritulak 34'

Orlęta: Stężała - Ebert, Zarzecki, Łakomy, Szymala - Zmorzyński, Borysiuk (66' Powałka), Kot (90' Nowacki), Melnyczuk - Groborz (90' Rycaj), Szpak.

Chełmianka: Kozaczyński - Wójcik, Sękowski, Krzyżak, Pritulak, Jankowski, Tomalski, Kobiałka, Uliczny (87' Wacewicz), Poczwardowski (58' Koprucha).

Żółte kartki: Rafał Borysiuk, Łukasz Ebert - Mateusz Poczwardowski, Michał Kobiałka, Paweł Uliczny, Aleksiej Pritulak
Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin).

Komentarze   

+1 #12 do yzzumdrre 2016-05-02 15:12
Panie yzzum Ebert dawno nie jest juniorem!
Cytować
0 #11 spokojnieyzzum 2016-05-01 20:04
Drogi przedmówco spokojnie o zdecydowanej przewadze mówił jeden z wcześniejszych wpisów i do niego się odnosiłem(zresz tą wpis nr 9 też). Co do złośliwości na pewno nie było to moim zamiarem i mam nadzieję że tak nie było(ze złośliwościami folguję sobie przy komentarzach politycznych). Na koniec jeszcze jedna sprawa na samym dole tej strony jest taki zielony napis "Dodaj komentarz" i mam nadzieje że nie chodzi tu o komentarz na temat pogody tylko powyższego artykułu i właśnie taki mój komentarz na ten temat. może kilka zdan jeszcze ne temat Ł Eberta. Otóż początek rundy miał wyśmienity i pomyślałem sobie "o kurczę to jego ostatnia runda u nas pójdzie wyżej" ale jak to z juniorami bywa wahania dyspozycji jest na porządku dzienny i moim zdaniem teraz jest "dołek" jego dyspozycji aczkolwiek nadal prezentuje w miarę przyzwoity poziom. jako że drużyna gra co trzy to właśnie może i przemęczenie ma wpływ na jego dyspozycję
Cytować
+3 #10 do yzzum44 2016-05-01 16:59
Punkt widzenia zależy nie od miejsca siedzenia tylko od pokładów złośliwości drzemiących w człowieku.
Cytuję wypowiedź yzzum " 1Chyba byłem na innym meczu i nie zauważyłem aż takie przewagi Chełmianki..."
Dla porównania cytuję zdanie z artykułu " Chełmianka była nieco lepszym zespołem w pierwszej połowie, druga połowa wyrównana". Czy wyrażenie " nieco lepszy" oznacza " aż taką przewagę" ? Proponuję yzzum nawiązanie kontaktu z administratorem strony i zamieszczanie własnej oceny spotkań Orląt oraz wspólpracę z trenerem przy ustalaniu składu drużyny. : :o
Cytować
+2 #9 Radzyń bez szałuObiektywny 2016-05-01 16:02
Wczorajszy mecz pokazał jaka jest ta III liga. Orlęta w roli faworyta nie istniały. Chełmianka kilka razy rozklepała gospodarzy i gdyby wykorzystała swoje sytuacje mecz byłby ustawiony do przerwy. Jedyna ładna akcja Radzynian to ta z pierwszej połowy, poza tym wrzutki z rzutów rożnych, wolnych. Chełmianka przegrywa tą ligę dziurawą obroną, o czym świadczy liczba straconych bramek.
Cytować
+4 #8 Remis! szkoda!będzie lepiej!radzyniak-kibic 2016-05-01 11:26
Szkoda.Ale remis to nieprzegrana.Ni e krytykujcie TYLKO.To nie kryzys.Na pewno będzie lepiej,Każdy kibic ,jeśli jest prawdziwym kibicem ma nadzieję.Trzeba swoja drużynę wspierać,albo w ogóle nie przychodzić na mecze!!Ale największy minus dla nas,to zachowanie "KIBICA",pijaka ,chama,bez kultury.Nie szanuje swojej drużyny, ludzi ,którzy byli na meczu ,a zwłaszcza przeciwników.Ta kiego tylko za łeb i za płot,którego zachowanie zbulwersowało wszystkich.Wsty d dla tatusia,który obserwował zachowanie synka.Ale on się nie wstydził,uważał to za słuszne zachowanie.Bo po prostu tak został wychowany.Wstyd i jeszcze raz wstyd.
Cytować
+4 #7 formaJa 2016-05-01 11:12
Dla mnie mecz był słaby. Taktyka Orląt to walenie piłek z obrony do przodu i stałe fragmenty, które akurat w tym meczu nie działały. Dobrych akcji było może ze 3 w meczu. Zero środka i masa strat. Ebert i Zmorzyński co piłka to podania do przeciwnika. Chełmianka szczególnie w pierwszej połowie grała więcej piłką i zasłużenie prowadziła. Ma jakoś dziwnie cofnięci nie potrafiliśmy zawiązać żadnej akcji. W drugiej połowie to Chełm się cofnął i przez to my mieliśmy łatwiej ale jak już strzeliliśmy gola to znowu Chełmianka zaatakowała. Tak to widzą. Słabiutko jak na mecz 5 drużyny w tabeli z 13 (przed meczem). Zobaczymy jak zaczniemy grać z Polonią Przemyśl, Resovią, Motorem czy Karpatami. Takie mecze jak z Chełmianką, Lewartem czy Tomasovią musimy koniecznie wygrywać!
Cytować
+3 #6 kilka sprawyzzum 2016-05-01 00:02
1 Chyba byłem na innym meczu i nie zauważyłem aż takiej przewagi Chełmianki ale cóż moze w innym miejscu siedziałem a wiadomo punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.
2 niestety kolejny słabiutki mecz Ł Eberta. Panie trenerze może dać mu odpocząć a parę młodzieżowców niech tworzą Łakomy- Powałka.
3, Nie wiem czy Panowie zauważyli ale pomimo czasami irytującymi stratami świetną grę K Groborza w tym meczu znowu asysta.
4. kolejny pozytyw panowie z trzeciego rzędu ( o których wspominałem w poprzednim wpisie) przenieśli się do czwartego i jakby trochę stonowali w "fachowych" opiniach przynajmniej nie lżą swoich zawodników.
Cytować
+3 #5 remis44 2016-04-30 21:56
Chełmianka tym składem powinna przed meczem zapytać każdego rywala : ile bramek mamy strzelić?
Cytować
+8 #4 Kibic i Piłkarz OlrątMaciej 2016-04-30 20:34
Następny mecz wygramy wygramy Lubartów pokonamy :lol: :lol:
Cytować
+5 #3 Remis z mocnymi druzynamiRafal 2016-04-30 20:01
Cytuję Ja:
Wiadomo, że drużyna jest zmęczona grą co trzy dni ale powiem szczerze, że nie spodziewałem się takiej marnej gry. Wyglądało to jakby Chełmianka była na 5 miejscu a Radzyń na dalszym. Drugi z rzędu remis można powiedzieć, że fuksiarski. Ogólnie wyglądało jakby bardziej chciało się biegać przeciwnikowi. Jesteśmy w kryzysie i obawiam się, że jak tak dalej pójdzie to przegonią nas zespoły z miejsc spadkowych, bo jest jeszcze sporo kolejek a mecze coraz trudniejsze. Oby tak się nie stało.

Spokojnie.wszys cy grają co 2-3 dni a sąsiedzi też pogubili punkty . Zremisowalismy mimo wszystko z mocnymi ekpiami. Wolczanka ograła dziś Karpaty a Chelmianka niedawno przecież utrwala punkty Avii
Cytować