ORLETA-SPOMLEK.PL

Strona oficjalna

Triumf w Przemyślu!

Udostępnij

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski wygrały w Przemyślu z tamtejszą Polonią, utrzymując tym samym 4. miejsce w tabeli III ligi lubelsko-podkarpackiej. Gole dla podopiecznych Damiana Panka zdobywali Damian Szpak (dwa) oraz Piotr Zmorzyński.

Do spotkania w Przemyślu nasza drużyna podeszła bez Mateusza Konaszewskiego, Konrada Króla i Rafała Borysiuka. Trener Damian Panek kilkukrotnie wspominał jednak, że brak pewnych ogniw nie oznacza, że jego drużyna jest niezdolna do walki. Zgodnie z zapowiedziami szkoleniowca - radzynianie rozpoczęli ten mecz odważnie, próbując atakować. Niestety - w grze Kamila Groborza i spółki brakowało dokładności. W 24. minucie próbę z dystansu zaliczył Patryk Szymala, jednak Piotr Krzanowski sobie z nią poradził, podobnie zresztą jak ze strzałami Piotra Zmorzyńskiego w dalszych fragmentach gry. W 40. minucie miała miejsce decydująca dla losów pierwszej połowy akcja. Mateusz Wanat idealnie obsłużył Pawła Sedlaczka i poloniści wyszi na prowadzenie. Po chwili asystujący przy golu zawodnik oddał lekki, techniczny strzał z pięciu metrów. Na szczęście futbolówka minęła słupek Krzysztofa Stężaały.

Po zmianie stron obraz gry nie ulegał zmianie, wciąż lepsze wrażenie robili zawodnicy z Radzynia. W 61' wreszcie doszło do zmiany wyniku. Podanie Piotra Zmorzyńskiego na gola zamienił Damian Szpak. W dalszych fragmentach gry to „Przemyska Barcelona" miała lekką przewagę, której nie potrafiła udokumentować. Losy meczu rozstrzygnęły się w 81. minucie. Wówczas Arkadiusz Kot wypatrzył Zmorzyńskiego, dogrywając mu w „uliczkę". Skrzydłowy z Radzynia strzelił z 8 metrów. W samej końcówce snajper z Radzynia doprowadził przemyskich fanow do rozpaczy, indywidualną akcją „zamykając" ten mecz.

W niedzielę o 16:00 Orlęta podejmą Lewart Lubartów.

Polonia Przemyśl - Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski 1:3 (1:0)
Bramki: Paweł Sedlaczek 40' - Damian Szpak 61', 89', Piotr Zmorzyński 81'

Polonia: Krzanowski - Mikulec, Kuźniar, Suchockij, Kocój, Wanat, Kazek, Skała, Tur (77' Świst) Sedlaczek (77' Barszczak), Gosa.

Orlęta: Stężała - Ebert, Zarzecki, Łakomy, Szymala - Rycaj (77' Powałka), Kot (87' Konaszewski), Groborz, Melnyczuk (90' Daszczyk), Zmorzyński - Szpak (90' Leszkiewicz).

Żółte kartki: Paweł Sedlaczek - Łukasz Ebert
Sędziował: Michał Ziemba (Rzeszów).

Komentarze   

+4 #6 kibice44 2016-05-06 19:41
Mecz w Przemyślu oglądało sześciu kibiców Orląt. Zorganizowana około pięćdziesięcioo sobowa grupa radzyńskich kibiców nie została wpuszczona na trybuny, oglądali zawody zza bocznej bramy - vide zdjęcie.
Cytować
0 #5 uwielbiamyzzum 2016-05-05 19:54
Panie "Marek" uwielbiam takie madrości typu "a gdzie komentarze" Podejrzewam że 99,9 % ludzi nie było na tym meczu dlatego też trudno cokolwiek komentować. Pozwolę sobie tylko na jedna uwagę ogólnej natury. Zdecydowana różnica pomiędzy tym sezonem a poprzednim to jest konsekwencja i dojrzałość w grze. O ile w poprzednim sezonie w ostatniej pół godzinie zazwyczaj nasz rywal zaczynał dominować i strzelał nam bramki to teraz jest zupełnie inaczej. Nasza drużyna ani nie podpala się na początku meczu ani nie panikuje po straconej bramce tylko konsekwentnie gra swoje. Bardzo dobrze było to widać w meczu z Wólczanką gdzie nasi rywale od 60 minuty zaczynali się snuć po boisku. Jeśli ta tendencja będzie zachowana w kilku zbliżających sie meczach to myślę że naprwadę możemy zająć dość fajne miejsce na koniec sezonu
Cytować
+24 #4 punktykibic23 2016-05-04 21:41
nie ma co narzekac, jak na razie z kazdego meczu przywożą chłopaki punkty, Jest radosc, brawoo Orlęta :)
Cytować
+9 #3 Brawo OrlętaMarek 2016-05-04 10:40
No, gdzie te komentarze po wygranym meczu ... ??

Brawo Orlęta , gramy tak dalej :-)
Cytować
+14 #2 meczJa 2016-05-04 09:19
Bardzo miłe zaskoczenie po ostatnich 2 słabych meczach. Gratulacje dla drużyny i oby tak dalej.
Cytować
+3 #1 brawojazda 2016-05-03 18:00
Jazda po mistrza! :-)
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

VIDEO 1

Dołącz do Nas

Video

Losowe zdjęcie

Brak grafik

Ostatnie dodane zdjęcia

Panel logowania

Osób online

Odwiedza nas 246 gości oraz 0 użytkowników.

 

 

Sponsor techniczny:

                                                                                                            

        

 

 

 

Ta strona stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka).

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem