Szesnasta wygrana w sezonie!

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski pokonały na własnym boisku Lewart Lubartów. Zawodnicy Damiana Panka są dzięki tej wygranej naprawdę blisko awansu do nowej III ligi. Dwa gole dla gospodarzy zdobył Damian Szpak, dla którego była to 12. i 13. bramka w 10. meczu rundy wiosennej.

Początkowy okres gry nie zapowiadał zbytnich emocji. Obie drużyny dość ostrożnie wymieniały ciosy. Strzały głową Groborza i Kompanickiego nie były zbytnio celne i bramkarze nie musieli interweniować. W 17 minucie Melnyczuk znalazł się w doskonałej sytuacji, zwlekał ze strzałem i obrońca wybił piłkę na róg. Decydujące dla losów meczu okazało się 180 sekund. W 20 minucie po rzucie rożnym w ogromnym zamieszaniu zawodnicy Orląt oddali kilka strzałów, wreszcie wrzutka Mateusza Łakomego z 15 metra trafiła na głowę Damiana Szpaka i było 1 : 0 dla gospodarzy. Jeszcze dobrze nie opadły emocje po bramce a kibice znów krzyczeli – J E S T! Kamil Groborz wrzucił balonika, Parzyszek minął się z piłką a Najskuteczniejszy Snajper radzyńskiej drużyny, znów głową, nie zmarnował okazji. Po stracie dwóch bramek Lewart zabrał się do roboty. Dwa groźne strzały Bujaka - pierwszy z kozłem brani Stężała, drugi z wolnego po poprzeczce wyszedł poza boisko - o włos nie przyniosły efektu bramkowego. Pod koniec  pierwszej połowy Szpak mógł pokusić się o klasycznego hat-tricka, był w doskonałej pozycji do strzału, ale zbyt długo kiwał się i obrońca wybił piłkę na rzut rożny.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się dla gospodarzy niekorzystnie. Dawid Pikul pociągnął po prawym skrzydle, dośrodkował, obrona Orląt pozostała w szatni, Kompanicki bezkarnie wepchnął piłkę do siatki bramki Stężały, przy okazji spotkał się ze słupkiem i potrzebował pomocy medycznej. Orlęta przez dziesięć minut nie mogły ochłonąć po golu kontaktowym. Strzały Rusinka i Paździora mogły dać wyrównanie gościom. Na kilka minut radzynianie odzyskali inicjatywę, by znów dać się zepchnąć do defensywy. W 69 minucie strzał Paździora pod poprzeczkę z trudem broni Stężała, cztery minuty później tylko Kotowicz wie dlaczego z kilku metrów nie padła bramka wyrównująca. Ostatni kwadrans gry po okresie wyraźnej przewagi gości nieco się wyrównał. Ze strony Orląt okazji bramkowych nie wykorzystali Melnyczuk, Groborz i Szpak. Również Bijan i bardzo dobrze grający Paździor z Lewartu byli nieskuteczni. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla gospodarzy.

Pierwsza połowa meczu zapowiadała łatwe zwycięstwo Orląt. Po strzeleniu kontaktowej bramki przyjezdni „poczuli krew” i wznieśli się na poziom, którego utrzymanie w całych rozgrywkach dawałoby miejsce w nowej trzeciej lidze. Gospodarze w drugiej części meczu zagrali zbyt asekuracyjnie, również padający deszcz i mokra murawa nie ułatwiała zadania wysokim kreatorom gry Orląt Groborzowi i Szpakowi. „ Rycerze Wiosny” nadal niepokonani, nadspodziewanie trudna bitwa z Lewartem wygrana, ważne trzy punkty pozostały w Radzyniu.

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski – Lewart Lubartów 2:1 (2:0)
Bramki: Damian Szpak 20′, 24′ – Mateusz Kompanicki 47′

Orlęta: Stężała – Ebert, Zarzecki, Łakomy (81′ Konaszewski), Szymala, Zmorzyński, Borysiuk, Powałka, Melnyczuk (84′ Leszkiewicz), Groborz, Szpak.

Lewart: Parzyszek – Bodziak, Bijan, Mitura, Paździor, J. Niewęgłowski (81′ M. Jezior), Rusinek, D. Niewęgłowski, Bujak, D. Pikul (68′ Kotowicz), Kompanicki.

Żółte kartki: Rafał Borysiuk – Karol Bujak
Sędziował: Wojciech Myć (Lublin).