Sen trwa!

Trwa fenomenalna seria radzyńskich Orląt! W sobotnie późne popołudnie podopieczni Damiana Panka wygrali w Rzeszowie z tamtejszą Resovią 2:1 (0:1). Damian Szpak (dziś zdobył 22. Gola w sezonie!) są już praktycznie pewni pozostania w III lidze!

Do Rzeszowa pojechał praktycznie najsilniejszy skład radzyńskiej jedenastki, za wyjątkiem Konrada Króla. Nad boiskiem przy ulicy Wyspiańskiego w stolicy Podkarpacia padało tego popołudnia naprawdę rzęsiście. Po 12. minutach swoją okazję miał Dawid Bieniasz. Młody zawodnik rzeszowian strzelił z woleja na tyle źle, że z interwencją problemów nie miał Adrian Wójcicki. W dalszych fragmentach to gospodarze atakowali, lecz nasz bramkarz nie był zmuszany do ekwilibrystycznych interwencji. Aż do 40. minuty. Wtedy to Bartłomiej Buczek zszedł do środka i oddał mocny strzał, wobec którego bezradny był Wójcicki. Szkoda – tym bardziej, że dosłownie 60 sekund wcześniej stuprocentową okazję po strzale głową miał Damian Szpak.

Niemal natychmiast po zmianie stron nastroje fanów z Radzynia obróciły się o 180 stopni. Najpierw czerwoną kartkę dostał rzeszowianin Łukasz Świst, a potem – po zamieszaniu przy rzucie rożnym – do wyrównania doprowadził Mateusz Łakomy! Z minuty na minutę inicjatywa Orląt była coraz wyraźniejsza. W 61. minucie, gdy Przemysław Żmuda podawał do swojego bramkarza, piłka stanęła w kałuży, z czego skorzystał Damian Szpak! Biało-zieloni grali wówczas w liczebnej przewadze i mało kto spodziewał się, by mogli stracić bramkowy handicap. Niedawny wicelider rozgrywek próbował – choć grał w dziesięciu – atakować, lecz czynił to (poza strzałem Piotra Szkolnika z wolnego, po którym interweniował Wójcicki) dość nieudolnie. Ostatecznie po bardzo dobrym spotkaniu Orlęta wygrały w Rzeszowie 2:1.

22 maja o 17:00 Orlęta zagrają u siebie z Motorem Lubiln.

Resovia - Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski 1:2 (1:0)
Bramki: Bartłomiej Buczek 40' - Mateusz Łakomy 50', Damian Szpak 61'

Resovia: Pietryka – Adamski, Żmuda, Baran, Szkolnik, Bieniasz (87' Gwóźdź), Kaliniec (77' Ciećko), Domoń, Kasza (82' Daniel), Świst, Buczek.

Orlęta: Wójcicki - Ebert (75' Konaszewski), Zarzecki, Łakomy, Szymala - Rycaj (70' Kot), Melnyczuk, Borysiuk, Groborz, Zmorzyński - Szpak.

Żółte kartki: Radosław Adamski, Łukasz Świst x2, Konrad Domoń, Dawid Kasza Łukasz Gwóźdź- Piotr Zmorzyński, Łukasz Ebert, Adrian Zarzecki
Czerwona kartka: Łukasz Świst 47' (za dwie żółte)
Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin).