Wygrana z Tomasovią!

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski pokonały na własnym boisku Tomasovię Tomaszów Lubelski. Wiadomo już, że podopieczni Damiana Panka zakończą sezon na co najmniej 5. miejscu, a przy dobrych wiatrach - mogą uplasować się na podium.

Dzisiejsze spotkanie ligowe Orląt Spomlek Radzyń z Tomasovią Tomaszów Lubelski miało jednego faworyta. Z tej roli będąca gospodarzem radzyńska drużyna ,wywiązała się bez zastrzeżeń. Od początku meczu spokojnie i konsekwentnie prowadziła swoją grę. Jednak w 17 minucie to przyjezdni powinni otworzyć wynik spotkania, zapobiegł temu Krzysiek Stężała broniąc nogami strzał Orzechowskiego, w sytuacji sam na sam. Gospodarze mieli także doskonałe okazje bramkowe, głową uderzali Szpak i Kot, oba strzały wyłapał Wadach. Dwa szkolne błędy bramkarza gości i umiejętności strzeleckie gospodarzy zadecydowały o wyniku do przerwy. W 37 minucie strzelał Witek Melnychuk, bramkarz Tomasovii odbił piłkę wprost ma głowę Damiana Szpaka i nie mogło być inaczej, futbolówka znalazła się w siatce Wadacha. Pięć minut później podobna sytuacja, po strzale zza pola karnego, golkiper Tomaszowian wypluł piłkę pod nogi Witka Melnychuka i było 2:0 do przerwy.

Drugą połowę spotkania goście rozpoczęli bardzo ochoczo, ich ataki nie zakończyły się zdobyczą bramkową. W 49 minucie zostali skarceni przez Damiana Szpaka, który po dośrodkowaniu Piotrka Zmorzyńskiego głową nie dał żadnej szansy obrony Wadachowi. Gospodarze zwolnili tempo gry a goście skorzystali z takiej okazji, Przemysław Orzechowski minął dwóch obrońców Orląt i strzałem po ziemi zdobył bramkę. Do końca spotkania pomimo dobrych okazji Barana i Orzechowskiego dla Tomasovii oraz Szpaka, Borysiuka, Nowackiego i będącego sam na sam z Wadachem Zmorzyńskiego dla Orląt, zmiany wyniku nie było.

W przekroju całego spotkania drużyną bardziej dojrzałą i dyktującą warunki na boisku byli podopieczni Damiana Panka. Drużynę gości należy pochwalić za ambitną, otwartą i fragmentami równorzędną walkę z wyżej notowanym rywalem. Wobec nieoczekiwanych rozstrzygnięć w 33 kolejce rozgrywek przed radzyńską drużyną otworzyła się szansa na zajęcie trzeciego miejsca w ligowej tabeli. Wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce ligowej.

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski – Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:1 (2:0)
Bramki: Damian Szpak 37′, 49′, Witalij Melnyczuk 42′ – Przemysław Orzechowski 56′

Orlęta: Stężała – Ebert, Zarzecki, Łakomy (74′ Nowacki), Szymala (66′ Daszczyk), Groborz (66′ Rycaj), Zmorzyński, Kot (79′ Konaszewski), Borysiuk, Szpak, Melnyczuk.

Tomasovia: Wadach – Piątkowski, Skiba, Smoła, Baran, Szuta, Zawiślak (46′ Iwanicki), Misztal, Orzechowski, Kłos (74′ Piatnoczka), Gęborys (87′ Towbin).

Żółte kartki: Rafał Borysiuk, Łukasz Ebert – Michał Skiba, Tomasz Kłos
Sędziował: Łukasz Woliński (Lublin).