Porażka na tydzień przed ligą

Dokładnie na tydzień przed startem rozgrywek ligowych, Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski przegrały na własnym boisku z Avią Świdnik 1:4. Gola dla gospodarzy strzelił niezawodny Paweł Piątek. 6 sierpnia o 11:00 radzynian czeka starcie z Garbarnią w Krakowie.

Od początku spotkania drużyna gości postawiła na szybkie przejście z obrony do ataku, co poskutkowało już po kwadransie gry. Dwukrotnie Adriana Wójcickiego zaskakiwał Adam Nowak. Jedenastka Damiana Panka dążyła do zmiany wyniku, co długo się nie udawało. Dopiero w 53. minucie po raz kolejny w okresie przygotowawczym trafił Paweł Piątek. Gdy wydawało się, że wyrównanie to kwestia czasu - o kolejne bramki postarała się jedenastka Jacka Ziarkowskiego. Na 3:1 trafił król strzelców III ligi lubelsko-podkarpackiej Wojciech Białek. Na 11 minut przed końcem rezultat ustalił Roman Skowroński.

6 sierpnia o 11:00 radzynian czeka pojedynek z Garbarnią w Krakowie.

Damian PanekPatryk Szymala jest jeszcze nie w pełni dyspozycji. Konrad Król ostatecznie nie ma uszkodzonych więzadeł krzyżowych, przejdzie badania w Białej Podlaskiej i wtedy będziemy mądrzejsi. Na dziś nie wiemy, ile potrwa jego przerwa. Co do meczu… Po prostu trening, w którym było widać większą świeżość Avii. Brakowało nam cech typowo wolicjonalnych. Ale wiadomo, że to tylko gra kontrolna. Zbieramy siły na sobotę, na godzinę 11:00. Nie przywiązuję wagi do gier towarzyskich. Widzimy, że w sparingu z Wólczanką przegrała Resovia Rzeszów. Każdy ma inną filozofię prowadzenia drużyny, każdy próbuje nowych ustawień, generalnie – każdy jest na innym etapie przygotowań. Wyglądaliśmy słabiej fizycznie, ale to wynikało z nieco mniejszej waleczności mojej drużyny. Avia ustawiła się głęboko, nam trudniej grało się w ataku pozycyjnym. Może zdarzyć się sytuacja, gdy i w lidze stracimy gola lub dwa i będziemy musieli tak zagrać, dlatego była to pożyteczna gra.

Orlęta Radzyń Podlaski – Avia Świdnik 1:4 (0:2)
Bramki: Paweł Piątek 53′ – Adam Nowak 5′, 14′, Wojciech Białek 71′, Roman Skowroński 79′

Orlęta: Wójcicki (60′ Stężała) – Wrzesiński (60′ Leszkiewicz), Ł. Mazurek (60′ Konaszewski), Zarzecki (60′ Kozieł), Kanarek (60′ Pawlina) – Zuber (60′ Łoziński), Kot (60′ Melnyczuk), Borysiuk (60′ Powałka), Majewski (60′ Iwańczuk), Zmorzyński (60′ Rycaj) – Piątek (60′ Romaniuk).

Avia: Zacharski – Kazubski, J. Szymala, zawodnik testowany I, Barański, Orzędowski, Nowak, Mroczek, Jeleniewski, Czułowski, Białek oraz Gieresz, Maciejewski, zawodnik testowany II, Skowroński, Ma. Wołos, Kozłowski, Herda, Kalita, Dobrowolski.