ORLETA-SPOMLEK.PL

Strona oficjalna

Nowi gracze Orląt

Udostępnij

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski pozyskały w letnim oknie transferowym sześciu piłkarzy. Ponadto do klubu wrócił młody Grzegorz Romaniuk, ostatnio wypożyczony do beniaminka IV ligi - LKS-u Milanów. Damian Panek włączył ponadto do kadry juniorów, którzy w poprzednim sezonie grali w niewielkim wymiarze czasowym.

 

 

 

Łukasz Mazurek przez ostatnie cztery sezony reprezentował barwy Lublinianki, z którą występował na poziomie III ligi lubelsko-podkarpackiej. 24-latek był podstawowym graczem najstarszego klubu na Lubelszczyźnie, a w III lidze rozegrał aż 126 meczów. Jego 127. występ przypadł na debiut w Orlętach-Spomlek. 24-latek jest środkowym obrońcą i podobnie jak pozostała piątka pozyskanych przez Orlęta zawodników zagrał w podstawowym składzie przeciwko Garbarni Kraków.

Sebastian Wrzesiński to najmłodszy z letnich nabytków. Młodzieżowiec może grać na obu bokach obrony i pomocy. 19-letni zawodnik przez trzy lata reprezentował barwy Wisły Puławy. Wcześniej grał w młodzieżowych drużynach z Lublina: Wieniawie i BKS-ie. „Gotze" ma za sobą debiut w II lidze. 

Przemysław Kanarek ma najciekawsze CV z letnich nabytków Orląt. 24-letni uniwersalny gracz (może grać na każdej pozycji w obronie i pomocy) był w kadrach ekstraklasowego Ruchu Chorzów i I-ligowych - Warty Poznań i Dolcanu Ząbki, jednak w żadnej z tych drużyn nie zagrał. „Kanar" ma znacznie większe doświadczenie na szczeblu II ligi, gdzie zaliczył 22 występy. Jest wypożyczony z Wisły Puławy.

O wzmocnienie ofensywy zadba między innymi Michał Zuber, który może grać na każdej pozycji w przodzie. Pierwsze spotkanie rozegrał jako prawoskrzydłowy. Popularny „Pyza" ma za sobą grę w I-ligowym Górniku Łęczna, gdzie jako młodzieżowiec zagrał 27 razy na zapleczu Ekstraklasy, strzelając pięć bramek. Ostatnio 24-letni pomocnik grał w Lewarcie Lubartów.

Paweł Piątek pół roku temu był czołowym strzelcem III ligi lubelsko-podkarpackiej w barwach Orła Przeworsk. 21-latek miał kilka ofert z drużyn ze szczebla centralnego, jednak wybrał Motor Lublin. W drużynie Tomasza Złomańczuka młody snajper zdobył pięć goli, jednak szkoleniowiec nie widział go w składzie na rozgrywki 2016/2017. Piątkiem zainteresowany był Damian Panek. Klub z Radzynia wypożyczył Piątka na najbliższy sezon.

Ostatni nowy nabytek klubu z Warszawskiej 77 to Mateusz Majewski. 24-letni napastnik w ostatnim czasie dość często zmagał się z urazami i w dużej mierze pod tym kątem w lecie przyglądał mu się trener Panek. Po urazie „Maja" nie ma już śladu, dlatego też był mile widziany w drużynie z Radzynia. Wraz z Pawłem Piątkiem mają zamiar utworzyć duet, który sprawi, że kibice Orląt szybko zapomną o Damianie Szpaku.

Komentarze   

0 #5 Szpak w MororzeRafal 2016-08-12 13:58
Cytuję Piotr:
A wiadomo gdzie gra obecnie Damian Szpak? Próżno go szukać w składzie Górnika Łęczna i od początku sezonu chyba nie grał. Szkoda żeby się zmarnował a tak mógłby pomóc dalej naszej drużynie.

Ponoć Szpagat przymierza się do Motoru. Tak wyczytałem na Lubsporcie. Jeżeli ktoś z tego portalu to przeczytał to poproszę o potwierdzenie lub dementi
Cytować
0 #4 SzpakPiotr 2016-08-11 14:04
Acha dzięki za odpowiedź. Jednym słowem odejście z Radzynia Szpakowi nie do końca wyszło na dobre.
Cytować
0 #3 SzpakPrzemekk 2016-08-10 21:01
jest w pierwszej kadrze Górnika Łęczna z tym, że złapał kontuzję
Cytować
-1 #2 Damian Szpakfan 2016-08-10 16:29
Damian Szpak zawodnik Górnika Łęczna na treningu przed meczem z Lechią Gdańsk naciągnął (naderwał ??) wiązadła krzyżowe w kolanie. Szykuje się dłuższa pauza, szkoda :sad:
Cytować
+1 #1 pytaniePiotr 2016-08-10 07:50
A wiadomo gdzie gra obecnie Damian Szpak? Próżno go szukać w składzie Górnika Łęczna i od początku sezonu chyba nie grał. Szkoda żeby się zmarnował a tak mógłby pomóc dalej naszej drużynie.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

VIDEO 1

Dołącz do Nas

Video

Losowe zdjęcie

Brak grafik

Ostatnie dodane zdjęcia

Panel logowania

Osób online

Odwiedza nas 169 gości oraz 0 użytkowników.

 

 

Sponsor techniczny:

                                                                                                            

        

 

 

 

Ta strona stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka).

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem