Pierwsze punkty Orląt

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski wygrały 1:0 z Wierną Małogoszcz po golu Mateusza Majewskiego. Podopieczni Damiana Panka w środę rozegrają ciekawie zapowiadające się wyjazdowe derby okręgu bialskiego. Ich przeciwnikiem będzie Podlasie Biała Podlaska. Więcej wkrótce.

Niespodziewanie dla radzyńskich kibiców od początku spotkania goście narzucili swój styl gry. Na bramkę Wójcickiego przez kilkanaście minut sunęły ataki zawodników przyjezdnych, wyraźnie dominujących pod względem szybkościowym. Seria ataków Małogoszczan nie została potwierdzona klarownymi sytuacjami bramkowymi. Nie licząc 10 minuty, gdy silnego dośrodkowania nie zdążył zamknąć Michał Smolarczyk. Bliżsi objęcia prowadzenia, pomimo przewagi Wiernej, byli gospodarze. W 27 minucie Michał Zuber mógł ostudzić zapędy przyjezdnych gdy po wyłożeniu piłki przez Piotrka Zmorzyńskiego z 16 metrów huknął w poprzeczkę. Od tego momentu spotkanie wyrównało się, niewykorzystane okazje bramkowe mieli Mateusz Majewski i Paweł Piątek. W ostatnich dwóch minutach Orlęta omal nie dostały bramki do szatni. Najpierw Wójcicki obronił strzał głową Marcina Kołodziejczyka, następnie będąc sam na sam z Karolem Krzyżykiem wykazał najwyższy kunszt bramkarski. Pierwsza część meczu zakończyła się bezbramkowo.

Początek drugiej połowy należał do podopiecznych Damiana Panka. Jednak Majewski, Zmorzyński i Zuber nie zmusili do kapitulacji Artura Marca. Najbliższy otwarcia wyniku meczu, tuż po wejściu na boisko w sytuacji sam na sam z golkiperem Wiernej był Karol Rycaj. W 70, 78, i 81 minucie tylko do siebie mogą mieć pretensje napastnicy gości, że konto Wójcickiego pozostało czyste. O wyniku spotkania zadecydowała 86. minuta. Bardzo rozsądne zgranie piłki przez Karola Rycaja do Mateusza Majewskiego zaowocowało golem na wagę trzech punktów. Utrata bramki wyzwoliła pokłady ambicji u przyjezdnych. Przez kilka minut oblegali bramkę Orląt, nie potrafili jednak znaleźć skutecznej recepty na dobrze broniącego Adriana Wójcickiego

Spotkanie za sprawą miękkiego po obfitych opadach deszczu boiska nie stało na zbyt wysokim poziomie. Drużyna przyjezdna zaprezentowała się z dobrej strony, prowadziła otwartą grę. Orlęta jeszcze nie weszły na właściwe tory, widoczny był brak zgrania zespołu.

Orlęta Radzyń Podlaski - Wierna Małogoszcz 1:0 (0:0)
Bramka: Mateusz Majewski 86'

Orlęta: Wójcicki - Wrzesiński, Zarzecki, Mazurek, Kanarek, Borysiuk, Kot (76' Powałka), Zuber (90' Leszkiewicz), Majewski, Zmorzyński, Piątek (58' Rycaj).

Wierna: Marzec - Krzeszowski, Bała, Grunnt, Mi. Kołodziejczyk, Krzyżyk (68' Malinowski), Czarnecki, Hajduk, Kowalski, Ma. Kołodziejczyk, Smolarczyk (85' Rak).