MKS za mocny...

MKS Trzebinia/Siersza ograł na własnym boisku Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski. Ekipa Damiana Panka poniosła tym samym trzecią porażkę w sezonie i bardzo możliwe, że po weekendzie znajdzie się w strefie spadkowej...

Od początku meczu zespół z Radzynia Podlaskiego prezentował się nie najlepiej, czego dowodem była chociażby sytuacja z 3. minuty. Błąd w wyprowadzaniu piłki, jaki popełnił Adrian Zarzecki, naprawił na szczęście Adrian Wójcicki. Gdy wydawało się, że nieskuteczny Mateusz Majewski i spółka wyjdą na prowadzenie, stało się coś, czego nie sposób było się spodziewać. Adrian Wójcicki dał bowiem zaskoczyć się strzałem z blisko 30 metrów. Od 37. minuty było 2:0, a wszystko to za sprawą niepotrzebnego wyjścia Wójcickiego i świetnego loba w wykonaniu Marka Mizi. Do przerwy było 3:0, bowiem samobója po rzucie rożnym strzelił Adrian Zarzecki.

Jednym z nielicznych pozytywów sobotniego starcia był debiut Grzegorza Romaniuka, który był jednym z trzech graczy, których do boju po przerwie posłał trener Panek. W tej części gry Orlęta-Spomlek były stroną przeważającą, jednak od 52. minuty przegrywały już 4:0. Tej straconej bramki, podobnie jak niewykorzystanego chwilę później rzutu karnego przez Łukasza Mazurka można żałować najmocniej. Po chwili faulowany w polu karnym był inny zmiennik, Sebastian Wrzesiński, a tym razem z 11 metrów nie pomylił się Rafał Borysiuk. Nadzieje fanom Orląt przywrócił Michał Zuber, który przytomnym uderzeniem z końca pola karnego trafił na 4:2. Niestety, był to łabędzi śpiew zespołu z Radznyia, który do końca meczu przyjął jeszcze dwa ciosy.

W środę o 17:00 do Radzynia przyjedzie Podhale Nowy Targ.

MKS Trzebinia Siersza - Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski 6:2 (3:0)
Bramki: Dariusz Gawęcki 23', Marek Mizia 37', Adrian Zarzecki 45+1' (gol samobójczy), Michał Kowalik 52', Radosław Górka 83', Mateusz Stanek 88' - Rafał Borysiuk 56' (rzut karny), Michał Zuber 60'

Orlęta: Wójcicki (46' Stężała) - Leszkiewicz (46' Wrzesiński), Zarzecki, Mazurek, Szymala - Zuber (85' Rycaj), Borysiuk, Kanarek, Powałka (46' Romaniuk), Zmorzyński  - Majewski.

Żółta kartka: Michał Kowalik
Sędziował: Marek Śliwa (Kielce).